Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Autorka Simona Ahrnstedtová přijede v dubnu do Prahy

Autorka Simona Ahrnstedtová přijede v dubnu do Prahy

Švédská spisovatelka s českými kořeny navštíví v dubnu Prahu. Žena, která je ve Švédsku slavnější než Nora Roberts, přijede představit knihu Nepřátelé a milenci.


Simona Ahrnstedtová, spisovatelka píšící o ženách a pro ženy, se narodila roku 1967 v Československu. Její rodina o rok později emigrovala a usadila se ve Švédsku. Ahrnstedtová studovala několik různých oborů (filmové umění, jazyky, práva) a zároveň se věnovala psaní úspěšných historických románů. V posledních letech se proslavila v nové vlně švédské romantické literatury i dalšími svými díly a stala se konkurencí tak známých jmen, jako je například Nora Roberts.

 

Nepřátelé a milenci, její první román ze současnosti, ve Švédsku okamžitě zaznamenal ohromný úspěch – jenom tam se ho prodalo přes 60 000 výtisků, a brzy přišly nabídky na překlad do angličtiny, němčiny a dalších jazyků. Neotřelý milostný příběh z prostředí vysokých financí vydalo nakladatelství Metafora. Simona je mistrnou vypravěčkou, nehty si budete kousat napětím a knihu neodložíte, dokud se nedozvíte, jak to bylo dál. Zapomeňte na všechny předsudky a klišé, které jste kdy o „červené knihovně“ slyšeli. Tohle je inteligentní zábava, plná lásky a vášně.

 

Autorka přijede navštívit jarní Prahu a 26. dubna vystoupí od 17 hodin v pražském knihkupectví Palác knih LUXOR, aby se setkala s českými čtenáři a pokřtila svou knihu Nepřátelé a milenci. Rolí kmotrů se ujmou herečka Diana Šoltýsová, kterou můžete vidět například v Městských divadlech pražských či 3D company. Druhým kmotrem se stane herec Václav W. Kraus, na něhož se můžete jít podívat například do Divadla v Celetné.

 

Diana Šoltýsová jako Frida K.

Diana Šoltýsová jako Frida K. (foto Anna Fixová)

 

Václav W. Kraus

Václav W. Kraus (foto Petr Florián)

 

Můžete se těšit na ukázky z knihy a povídání s autorkou i kmotry. Jistě se dozvíme zajímavosti o psaní, životě ve Švédsku, poptáme se na autorčiny vazby na Českou republiku a samozřejmě nebude chybět soutěž o knížky a nakonec autogramiáda.

 

Severskou literaturu propaguje také #ReadNordic


Zpět na aktuality...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign