Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

DNA - recenze

DNA - recenze

"Za mě je Yrsa TOP, takže pojmenování královna islandské krimi si určitě zaslouží. Jen za mě je královna všeho krimi. Četla jsem plno skvělých knih, mám v nich své oblíbence, ale Yrsa všechny překonává.
Takže určitě doporučuji, protože zažijete nepřekonatelný zážitek, na který jen tak nezapomenete."


"Za mě je Yrsa TOP, takže pojmenování královna islandské krimi si určitě zaslouží. Jen za mě je královna všeho krimi. Četla jsem plno skvělých knih, mám v nich své oblíbence, ale Yrsa všechny překonává. Takže určitě doporučuji, protože zažijete nepřekonatelný zážitek, na který jen tak nezapomenete."

http://knihomolkanamaterske.blogspot.cz/2017/11/dna.html

 

"Hned jsem se začetla, příběh mě chytil a zaujal. Je zde dobře pracováno s motivem strachu, takovým tím nenápadným, plíživým. Opravdu byly momenty, kdy jsem se bála, co se stane. Ocenila jsem, že popisů brutálností tam nebylo až tak moc, ale vraždy byly neobvyklé. Originální. Já jsem se alespoň s tímto způsobem usmrcení ještě nesetkala. A vraha jsem neodhalila až do konce. Takže já mohu DNA jedině doporučit. A budu se těšit na další příběh této sympatické dvojice."

https://podpatkyvhline.blogspot.cz/2017/10/dna-yrsa-sigurdardottir.html

 

"Islandská spisovatelka Yrsa  Sigurđardóttir (1963) patří bezesporu k nejlepším autorkám drsné severské krimi. Ačkoliv tato dáma vystudovala stavební inženýrství a psaní se věnovala pouze ve volných chvílích, její detektivky patří k tomu nejlepšímu, co může žánr nabídnout."

http://www.severskedetektivky.cz/clanek.php?recenze-yrsa-sigur%C4%91ardottir-dna&cisloclanku=2017100003

 

"Yrsa si hraje s nervy čtenáře se zručností mistrovských vypravěčů. Své pověsti je až do poslední stránky věrna. Krimi žánr jen dává strachu reálné kulisy a tím se dostává snáz každému pod kůži."

http://www.kukatko.cz/recenze-dna-neviditelne-dedictvi-ktere-nelze-odmitnout/

 

"Yrsa se právem řadí mezi nejlepší spisovatelky krimi či thrillerů. Dokáže vytvořit výbornou atmosféru, tajemnou a napínavou. Její popisování vyšetřovacích metod a vůbec práce vyšetřovatele je srozumitelné a zajímavé."

http://siraelxy.blogspot.cz/2017/10/yrsa-sigurdardottir-dna.html

 

Čtenářské recenze z www.databazeknih.cz:

"Brutálně zavražděná matka tří dětí a svědkem je její sedmiletá dcerka. 
A další vražda v zápětí.... 
Do toho podivné vzkazy, na radiové stanici o kterých policie nemá tušení.... 
Příběh je zamotaný, napínavý ,překvapivý, tak jak to autorka umí. Knížka se četla jedním dechem. Konec je překvapivý a šokující. Další díly si určitě ujít nenechám."

 

* * *

"WOOOW! Tak to byla skutečně jízda! Yrsa mě zatím ještě nikdy nezklamala, ale to co předvedla v této knize, to byla vážně naprostá pecka! Jelikož se při hodnocení nelze vyhnout sem tam nějaké informaci navíc, než se objevilo na přebalu, tak vy, co nesnášíte spoilery, nečtěte :). 

V této knize se seznamujeme s úplně novými postavami; s lehce nesebevědomým kriminalistou Huldarem, který je tak odlišný oproti policistům typu Harry Hole, že ho prostě musíte milovat a jeho ženským protějškem psycholožkou Freyjou, která si u mě získala sympatie taky hned v počátcích, a to ani nevím čím :). Společně spolupracují na případu fakt hodně, hodně, HODNĚ hnusných vražd, které zdánlivě nic nespojuje. 

Příběh se rozjíždí už na začátku poměrně slušně, autorka čtenáře nešetří a servíruje zabijačku hned na prvních stránkách. Pak přijde doba lehkého útlumu, kdy vyšetřovatelé tápají v temnotě nevědomí. Postupně ale zjistíte, že vše v knížce má své místo a nic tam není jenom jako vycpávková vata. Jakmile jsem se dostala za polovinu, četla jsem skoro pořád, až jsem se dostala ke strhujícímu a naprosto bombovému závěru! Všechno do sebe skvěle zapadlo, nikde nezůstala žádná hluchá místa a pointa byla velmi originální, přesto stále uvěřitelná. Na Yrse prostě miluju, že se ke konci neodehrávají monumentální bondovské honičky, ale vše je vysvětleno relativně v poklidu, ale s o to větším účinkem. A i to, že za vším nakonec stojí jedno velké lidské neštěstí, mě opět potěšilo, protože to považuji za jeden z hlavních poznávacích znaků Yrsiny tvorby. 

Suma sumárum, kniha je jedním slovem skvělá! Yrsa je pro mě královnou severské krimi a pochybuji, že ji někdo v brzké době sesadí. I ve zcela nové sérii zůstaly zachovány všechny znaky jejího rukopisu a já se nemůžu dočkat, až vyjdou další díly! 

PS: Po přečtení knihy mám problém i vyluxovat a jsem nesmírně ráda, že nemám a nepoužívám kulmu!!! :D "

 

* * *


"Yrsa je právem královnou islandské krimi – to bez pochyb! Už se těším na další díl této série – Černá díra... :) "

 

* * *


"Moje úplně první setkání s touto známou autorkou. A byla to bomba, nečekala jsem, že to bude tak skvělé! Zamotaný příběh, kde čtete a čtete a pořád nemáte dost. Autorka je mistr v zamlžování, jen tak na to nepřijdete. Některé scény ve mě vyvolávaly obavy, a pořádně jsem naslouchala, jestli se někde něco nehýbe. Za mě výborná kniha, jsem zvědavá na další díly."

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign