Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Dobře jíst, lépe se cítit: Jak na to

Dobře jíst, lépe se cítit: Jak na to

Od: blog Svět středozemě
Přidáno: 21. 5. 2015

"Jako téměř všechny knihy o jídle, i tato obsahuje část s mnoha dietami. Nikomu tyto diety nevnucuje, ale nenuceně je popisuje, hodnotí a poukazuje na klady a zápory. Důležitou a nedílnou součástí knihy je i kapitola se zdravotními požadavky, která bude určitě užitečná lidem se zdravotními problémy jako je cukrovka či vysoký krevní tlak.

Celkově knihu hodnotím velmi kladně a určitě jsem si z ní odnesla mnoho skvělých tipů. Vedle skvělých obrázků jídel mi ale bylo líto, že kniha neobsahovala více receptů. Knihu určitě doporučuji všem, co mají problémy se žaludkem, bývá jim těžko a chtěli by začít od úplného začátku, protože právě pro vás je tato kniha to pravé."

Celá recenz k dočtení ZDE.

 

Od: www.styl-zivota.cz
Přidáno: 21. 4. 2015

Co se týká tuků doporučuje jich jíst méně, zařadit ale doporučuje především hodně „zdravých tuků". Věděli jste, že byste neměli nakupovat potraviny s více než 1 g trans-mastných kyselin a jíst méně než 5 g nasycených tuků v jedné porci? Ubrat tuk můžete například tak, že do muffinů a koláčů použijete místo oleje jablečné pyré se skořicí nebo rozmačkaný banán.

Také porovnává cukry, včetně jejich náhražek. A na závěr říká: „Jde o to, abyste našli způsob, jak jejich množství v potravě umenšit, nikoli jak je zcela eliminovat, abyste si na takovém jídle mohli pochutnat."

Dozvíte se i spoustu vysvětlených informací, které můžete vyčíst z etiket potravin, které vám předtím přišly spíše jako zprávy z jiné galaxie. Radí, jak vybrat ty správné potraviny. Například takové, které obsahují jednu nebo málo složek, protože pak vyžadují pouze minimální proces výroby. Jedna z tabulek obsahuje i průvodce aditivy a konzervanty.

Pokud je pro vás počítání kalorií z nějakého důvodu důležité, i v této knize si přijdete na své a dozvíte se řadu informací.

Zbytek recenze můžete dočíst zde.

 

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign