Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Evita - Marcos Aguinis

Evita - Marcos Aguinis

Od: Blog Zápisky jedné knihovnice
Přidáno: 21. 1. 2015

"Atraktivita vyprávění spočívá právě ve způsobu, jakým je příběh čtenářům podán. Evita přichází ze záhrobí a své vyprávění začíná ve chvíli, kdy se účastní diplomatické mise ve Španělsku. Její zážitky z cesty jsou proloženy vzpomínkami na minulost.
Jaká vlastně Eva Perón byla? Ctižádostivá žena, která jde přímo za svým cílem? Soucitná dáma v norkovém kožichu, která ze státní kasy podporovala chudé? V každém případě to byla zajímavá žena, která žila intenzivně a nadoraz."

Celá recenze k dočtení ZDE. 

 

Od: Webmagazín Rozhledna
Přidáno: 20. 1. 2015

"Životopis ženy, která ač zemřela v pouhých třiatřiceti letech, ale přesto významně ovlivnila historii své země, podtrhuje Aguinisův čtivý styl, jenž je (zajisté i díky dobrému překladu) velmi poutavý a věrohodný. Autor se nevyhýbá ani detailům, o kterých se nemohl dozvědět z žádného zdroje a my tedy víme, že musel alespoň částečně fabulovat, přesto právě tyhle dotažené maličkosti dávají dílu nádech autentičnosti. Eva jako by se opravdu vrátila, aby nám vyprávěla své vlastní postřehy..."

Celou recenzi si můžete přečíst ZDE.

 

Od: Ze zahraničního tisku
Přidáno: 4. 12. 2014

„Kdo chce pochopit záhadu jejího života, měl by si přečíst životopis Evita."
- www.libertaddigital.com

„Pod hlavičkou „historického románu", zobrazujíce „duchovní hlavu hnutí", autor roztavuje otřepané fráze a zavedené představy. To dělá z knihy Evita kontroverzní čtení a velmi přesný portrét najednou."
- El Pais

„Rozhodl jsem se putovat časem, abych zdůraznil kontrasty a tím více přiblížil skutečnost, že v jednom člověku se může skrývat několik osobností najednou."
- autor knihy Evita Marcos Aguinis (v novinách La Voz del Interior)

„Aguinis se pustil do pravé literární výzvy. Rozhodl se dostat pod kůži samotné Evě Duarte de Perón a za pomoci jejího vlastního hlasu představit složitosti a temná zákoutí jejího života i smrti."
- noviny Diario de la Republica

 

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign