Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Háčkování: Vzory od A do Z

Háčkování: Vzory od A do Z

od: Gabriela Bartáková
přidáno: 28. 7. 2014

Chtěla bych Vám napsat svůj příběh, jak jsem se dostala ke knížce HÁČKOVÁNÍ VZORY OD A DO Z.

V dnešní moderní době, kdy počítače jsou každodenní součástí našeho dne, kdy mladí lidé nevědí, kde se v jejich městě či vesnici nachází knihovna a co se v ní dělá. Kdy se setkávám s názorem, že E-kniha je pohodlnější, lepší apod., tak se mi do ruky dostala krásná barevná publikace HÁČKOVÁNÍ VZORY OD A D Z.
Přiznávám se, že i já mám ve svém počítači mnoho složek s návody a vzory. Ale mám i vytištěné návody v šanonu, ráda si kupuji časopisy s podobnou tématikou. Samozřejmě, že mám i knihy o háčkování, tvoření apod.

Dostala jsem pozvání na Veletrh knih 2014 v Praze. Kamarádce jsem pomáhala prodávat na stánku její látkové obaly na knihy. Měla jsem možnost několikrát projít celé výstaviště. Nejvíce mě zaujaly knihy s dětskou tématikou, jelikož má 2 syny, ale hlavně knihy o tvoření, háčkování apod. Nejčastěji jsem však procházela okolo stánku METAFORA. Jejich stánek byl výjimečný! Barevný a pestrý! Usměvavé prodavačky, které rády poradily a pomohly. Měli tam mnoho knih o tvoření – z papíru, korálků, pedigu, háčkování, pletení, vyšívání, ale i beletrii, historické knihy apod.

A pak jsem ji uviděla – knihu plnou krásných vzorů. Byla to láska na první pohled. Stála jsem tam a listovala, byla jsem nadšená a zasněná zároveň, přemýšlela jsem, co by se ze všech vzorů dalo uháčkovat. Bohužel jsem se musela vrátit ke stánku a také do reality. Hned jsem kamarádce vyprávěla, co jsem u stánku METAFORA objevila. Ta neváhala a několik knih si zakoupila a byla mezi nimi i ta moje. Prolistovala jsem celou knihu znova a znova, litovala jsem, že jsem si s sebou nevzala víc peněz. „Nu, což, koupím si ji jindy," říkala jsem si po cestě domů.

Na FB jsem našla stránky METAFORY a Dílničky u krbu. Na webových stránkách jsem objevila další krásné publikace a začala jsem si sepisovat seznam, které knížky bych si ráda koupila, anebo o které bych mohla napsat Ježíkovi. A k mému velkému překvapení byla vyhlášena soutěž: uháčkovat dle návodu z knihy KAMARÁDI NA VÝLETĚ pejska Princeznu. Dlouho jsem se nemusela rozmýšlet a začala jsem háčkovat svoji Princeznu, kterou jsem nafotila a uveřejnila fotku na stránkách Dílničky u krbu. Odměnou mi byla zmiňovaná knížka, ze které byl návod. Tak jsem si mohla ze svého seznamu odškrtnout jednu knihu. Přes zprávu jsem požádala, zda bych si mohla objednat k mému dárku knihu HÁČKOVÁNÍ VZORY OD A DO Z?

Pokud napíši na tuto knihu recenzi, bude moje! Přiznám se, že jsem nikdy nepsala žádnou recenzi na knihu. Ale, kdo nic nezkusí, nic nemá.

Za pár dní mi přišly obě knihy domů. Těšila jsem se na ně jako malé dítě, které má dostat svoji novou hračku. Hodinu jsem seděla a listovala knihami, možná to bylo i déle, nikoho jsem nevnímala, byla jsem ve svém světě háčkování, dokonce jsem se i usmívala a opět snila.

Můj první dojem – NÁDHERA!!!!!!!

Ono se řekne napsat recenzi – vybrat vzorek, něco uháčkovat a pak k tomu napsat svoje dojmy. ALE! Jaký vzorek vybrat, když všechny vzory jsou krásné!! A ještě k tomu se mi všechny líbí! Barevné fotografie jednotlivých vzorů lákají, abych každý vyzkoušela.

Kniha je rozdělena do tří částí – Začínáme, Návody na háčkování a Symboly a zkratky.

ZAČÍNÁME – tato část knihy je vhodná pro začátečnice, ale mohu říct, že i já jsem se zastavila nad některými obrázky a začetla jsem se do popisu. Myslím si, že i pokročila háčkařka zde najde rady a pomoc.

NÁVODY NA HÁČKOVÁNÍ – celkem zde naleznete 200 vzorů. Ach ta nádhera (musím se zase opakovat)!!! Ke každému vzoru je barevná fotografie, jak by měl vzorek vypadat. Popis na, co lze vzorek použít a pak také grafický nákres s fotografiemi postupu a popisem. Na každé stránce jeden nebo dva vzory.

SYMBOLY A ZKRATKY – jak samotný název napovídá – nachází se zde symboly a zkratky, které autorka používá v této knize.
Kniha má celkem 191 stran, celá je barevně zpracovaná – barevné fotografie, nákresy a ukázky vzorů.

Jediné, co mohu dodat, co mi chybí – čas!! Abych mohla všechny vzory vyzkoušet. Určitě neváhejte a knihu HÁČKOVÁNÍ VZORY OD A DO Z si kupte! Zajisté budete nadšené jako já! Stane se Vaší „Biblí".
Pro ukázku – praktickou část jsem si vybrala vzory č. 101 Vzor ze střídavých špičatých ok a č. 73 Střídavé skupinky z dlouhých sloupků. To bych, ale nebyla já, kdybych si n návody trochu neupravila. Vzory jsem použila na dívčí kabelky.

gabriela1    gabriela2

 

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign