Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Mánie - Collins Ron, Skover David

Mánie - Collins Ron, Skover David

od: Z blogu
přidáno: 18. 12. 2013

...Zajímavostí knížky je, že používá dvě verze, jak čtenáře seznámit s životy těchto velikánů. Tou první je klasický popis naučné literatury a tou druhou je beletrizované forma - neboli klasické vyprávění. Text je doplněný citáty či úryvky z děl velikánů. Zároveň čtenáře hned na začátku zaujme krásná obálka, kterou si se zájmem nějakou dobu prohlížíte a i krásný papír, jež na výrobu knížky použili.

Autoři se použili u obou verzí takový jazyk, který je přístupný všem věkovým kategoriím, což je nespornou výhodou Mánie. Fascinuje mě, co všechno člověk nevěděl, byť se na školách tato generace hodně probírá. Dovolím si tvrdit, že právě Mánie dokázala to, co učebnice ne. Zpřístupnila zajímavé a nezapomenutelné spisovatele všem.

Zbytek recenze si můžete přečíst TADY.

 

od: Z blogu
přidáno: 29. 10. 2013

...
Knížku všem vřele doporučuji a pokud jste nic od těchto fantastický autorů nečetli, rozhodně to udělejte. Změní se vám tím život - nebo se na něj budete přinejmenším dívat jinýma očima než dnes. Já se k týhle knížce budu určitě ještě mockrát vracet a navíc si ještě jednou přečtu Kerouackovo Na cestě a Ginsbergovo Kvílení, protože sou to knížky, ktzeré mám velmi ráda. Adíky Mánii se na ně budu dívat zase trošku jinak než před pěti let, kdy jsem se k beatnikům dostala.

Celou recenzi najdete ZDE.

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign