Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Mrs. Poe - Lynn Cullenová

Mrs. Poe - Lynn Cullenová

Od: Blog Lucy's Fine Arts
Přidáno: 24. 6. 2015

"Pokud jste romantické duše, které rádi fandí milencům, kterým nepřeje osud, mohla by se vám kniha líbit. Já i když nejsem zrovna na takovýto druh knih, pokud se odehrávají v historickém období, bývám většinou spokojená. Navíc tady není nic přeslazené. Tyhle příběhy se prostě do takovéto doby hodí. I když by ději prospělo trochu více originality, nakonec Mrs. Poe není vůbec marné čtení. Takže pokud chcete nějakou nenáročnou knihu z historického období, která připomíná klasické knihy, zkuste Mrs. Poe. Nechte se unést do 19.století a uvidíte, co vám tato návštěva přinese. Já doufám, že příjemné čtení, kterého já se rozhodně dočkala."

ZBYTEK RECENZE k dočtení zde.

 

Od: Webmagazín Rozhledna
Přidáno: 12. 5. 2015

A Poe?
Poe slovy paní Cullenové chvíli „bloumá" kolem a předstírá, že nemůže najít jedno z děvčátek, ale vcelku brzy děti s jejich schovávanou zradí a „tajemně přijde" za Frances, takže čteme: Tělem se mi rozlila radost. „Devadesát devět," počítala v dálce Vinnie. „Sto. Už jdu!"

Dojde ovšem i na návrat Francesina manžela Samuela (malíře) a Poe se poté po Broadwayi prochází s celou cizí rodinou. „Většina lidí si nicméně asi všimla jen onoho rodinného přítele," míní vypravěčka. „Po vydání knihy povídek jeho popularita dosáhla závratných výšin. Snad každé čtyři kroky ho oslovil nějaký obdivovatel, který si chtěl povídat o jeho dílech."

Bylo to skutečně tak? Odkojen Poeovou stručnou biografií z pera básníka a lékaře Miroslava Holuba (1972), která vyznívá spíš truchlivě, tomu nevěřím. Co ale vím? Že by to bylo krásné.
Od počátku, až po těch několik úžasných point této knihy, které... Vám samozřejmě jako gentleman (a tím byl i Poe) nevyzradím.

CELOU RECENZI najdete k dočtení zde.

 

 

Od: Webmagazín Rozhledna
Přidáno: 13. 3. 2015

"Už jen pouhý název knihy evokuje romantiku, napětí a tajemno. Podařilo se však autorce opravdu naplnit vše, co slibuje ve své knize? Příběh se čtenáře snaží vtáhnout do složitého milostného trojúhelníku, jehož vrcholy jsou slavný spisovatel Edgar Alan Poe, jeho žena a spisovatelka romantických básní Fany Osgoodová.
V knize však nejsou temné pouze básně pana Poa ale i temné lidské pohnuty a touhy, které až do poslední chvíle zůstanou zastřeny tajemstvím."

RECENZE K DOČTENÍ NA WEBMAGAZÍNU.

 

Od: Knihy v srdcích
Přidáno: 13. 3. 2015

"Styl psaní autora byl úžasný a dokonale vtáhl do děje. Napíná čtenáře, co se jen dá a nenechá je nudit se. Zvláštní důraz na názory a rozhovory určitě schvaluji. Je to příjemné zpestření a to nemluvím o úžasně vykreslené době, do které byl děj zasazen. Vše jsem měla před očima, jen se do té doby přenést."

RECENZI DOČTĚTE NA BLOGU.

 

Od: Blog Kosmikline
Přidáno: 13. 3. 2015

"Tahle knížka se četla úplně sama. Je fantasticky napsaná, napínavá, zajímavá, poutavá a navíc tak bravurně vykreslená, že úplně cítíte drsné dlážnění na chodidlech, pach koní a v úších vám neustále zní rachocení kočárů. Čtení tohohle pokladu sem si fakt děsně užila a myslim si, že se k ní zase někdy vrátim. :) Je to jeden ze skvostů mojíknihovny a ani vy byste tuhle knížku neměli jen tak přehlídnout."

RECENZE K DOČTENÍ ZDE.

 

Od: Blog Eskandriel
Přidáno: 26. 2. 2015

"Poslední dobou jsem si oblíbila životopisy spisovatelů, malířů a dalších umělců. Nakladatelství Metafora vydává krásnou sérii beletrizovaných životopisů slavných lidí a já pro vás mám po Fridě a Paní Hemingwayové příběh jednoho z nejponurejších autorů své doby. Z jeho povídek vám přeběhne mráz po zádech. A možná i z jeho života."

CELÁ RECENZE K DOČTENÍ ZDE.

 

Od: Ze zahraničního tisku
Přidáno: 5. 12. 2014

„Je pravda, že Edgar Allen Poe podváděl svou dětinskou mladou ženu, těžce zápasící s tuberkulózou, s vdanou básnířkou, kterou potkal na literárním salonu? Lynn Cullenová vás přiměje věřit, že ano. "
- New York Times

 

„Nikdy nepřestanete žasnout nad tím, jak jste se tak náhle mohli ocitnout uprostřed lehce děsivého příběhu o zakázané lásce Edgara Allana Poea – a přitom se do toho pána sami zamilovat."
- NPR

„Neuvěřitelně živé... S neopakovatelnou atmosférou... Tohle si rozhodně nenechte si ujít."
- People

„Nesmírně poutavý příběh na pozadí fascinující éry... Nejen o zapovězené lásce, ale také o lesku a bídě tehdejší newyorské společnosti."
– The Historical Novels Review

„Máte rádi Poea, jeho mistrovské dílo a atmosféru Ameriky 19. století? Pak tuhle knihu budete milovat."
- RT Book

 

 

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign