Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Myslete jako Steve Jobs - Daniel Smith

Myslete jako Steve Jobs - Daniel Smith

...Když Steve Jobs v roce 2011 zemřel, vydal Apple prohlášení: „Svět je díky Stevovi nezměrně lepší." Myslím si, že Jobsovi spolupracovníci měli rozhodně pravdu. Byl buřičem, adoptovaným dítětem, outsiderem, jenž velice toužil udělat díru do světa. A udělal. A pak další. A zase další. A ještě jednu...


Od: Blog http://ivi-pol-zub.blog.cz/
Přidáno: 24. 6. 2014

"Fascinovalo mě jeho myšlení a je fakt, že některé věci jsem o něm ani nevěděla. Zpočátku jsem ke knížce přistupovala hodně skepticky. Protože nadpisy jako Jděte si svou cestou či Budujte krásu vyznívají divně. Ale jsou mnohem pravdivější a reálnější než jak vypadají. Knížka má sice pouhých 167 stránek, ale dokáže vás tak nějak posunout dál.
Steve Jobs dosáhl velkých úspěchů právě protože se řídil tím, co tvrdil. Dokázal se prosadit ve světě, kde každý bojujeme o to málo místa na výsluní, které zbývá."

Celou recenzi si můžete DOČÍST.

 

Od: Be In Magazine
Přidáno: 28. 5. 2014

...Když Steve Jobs v roce 2011 zemřel, vydal Apple prohlášení: „Svět je díky Stevovi nezměrně lepší." Myslím si, že Jobsovi spolupracovníci měli rozhodně pravdu. Byl buřičem, adoptovaným dítětem, outsiderem, jenž velice toužil udělat díru do světa. A udělal. A pak další. A zase další. A ještě jednu...

Jednou z jeho rad bylo, aby lidé neseděli na zadku a nenechávali život plynout kolem sebe. „Nedostaneme šanci udělat příliš mnoho věcí, takže to, co uděláme, by mělo být skutečně prvotřídní. Protože tohle je náš život. Život trvá jen krátce a pak zemřete, víte?" Čili se zvedněte ze židle, vyrazte do knihkupectví a naučte se i vy myslet jako Steve Jobs. Věřte tomu, že i když nestvoříte nový Apple a nenatočíte příběh lampičky Luxo, Stevův pohled na svět vám může otevřít nečekané obzory.

Celá recenze ZDE.

 

Od: František Pác
Přidáno: 26. 5. 2014

Nikdy jsem o Jobsovi nic nečetl, ačkoli se chystám na jeho životopis. Věděl jsem toho o Jobsovi ale relativně dost – asi z médií. Pracuji v podobném oboru, takže mne to rozhodně zajímá.

Takhle knížka byla pro mne takový stručný životopis, a jako takový se mi líbila.

Základní informace jsem věděl, různé detaily a drobnosti už ne, takže jsem se nenudil. Občas mi ale přišlo, že některé informace se neinterpretují zcela přesně. Několikrát jsem taky narazil na tvrzení, z něhož vyplýval důsledek, ačkoli pro mne spolu ty dvě části vůbec nesouvisely. Takže jako stručný životopis je kniha dobrá.

Pokud bych si to koupil jako člověk, jenž chce podnikat, nemá moc zkušeností, a chce se inspirovat tím, jak to dělal Jobs, tak bych byl asi trochu zklamaný. Kniha zmiňuje důvody, v čem byl Jobs natolik výjimečný a unikátní. Čtenář by však měl být jednak zkušený a pozorný, který je zvyklý se knihami nechat inspirovat a inspiraci v nich aktivně hledá. Druhak by měl znát něco z oborů jako marketing, prodej, psychologie a IT, aby poznal, co je důležité.

Zajímavé byly i informace o dalších společnostech té doby (IBM, Microsoft, ...), které uváděly příběh víc do kontextu. Ještě víc to ale podtrhuje životopisnou stránku knihy než nějakou naučnou.

Takže závěrem... jsem rád, že jsem si ji přečetl a mohl bych ji doporučit někomu, kdo chce vědět víc o životě Jobse, ale nestojí o čtení rozsáhlých životopisných prací.

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign