Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Ohnivý anděl - Yrsa Sigurdardóttir

Ohnivý anděl - Yrsa Sigurdardóttir

od: Z blogu
přidáno: 17. 12. 2013

Kniha Ohnivý anděl nie je typickou detektívkou, aspoň pre mňa nie. Na jednej strane vyšetrovanie požiaru a na druhej mierne paranormálne aktivity u neznámej rodiny. Vraždy, bolesť, mnoho neznámeho. Táto kniha pre mňa nemá chybu. Bola perfektná. Málokedy sa mi stane, že by mi kniha tak rozbúchala srdce a rovnako málokedy sedím nad knihou do druhej rána, len preto aby som sa konečne dozvedela ako to skončí.

Ako sa postupom času vynárajú jednotlivé dôkazy a indície, nie je ku koncu knihy až také zložité domyslieť si, kto by za tým všetkým mohol byť a keď som si už ako priemerný čitateľ detektíviek myslela, že je páchateľ jasný, zistila som, že som to síce myslela dobre, ale predsa len som bola trochu mimo.

Celou recenze najdete ZDE.

 

od: www.venusanka.cz
p
řidáno: 12. 12. 2013

Nejděsivější případ právničky Tóry

Máte rádi knižní série se stejným hlavním hrdinou? Určitě ano, vždyť vrátit se k dalšímu příběhu „vašeho" hrdiny je jako přivítat starého přítele, jako vrátit se domů. Toto nabízí i islandská autorka Yrsa Sigurdardóttir, přezdívaná „islandskou královnou krimi", „odpovědí na Stiega Larssona" i jinými superlativy.
Pro mě však Yrsa stejně zůstane především obyčejnou ženou, stavební inženýrkou, která se zamilovala do psaní. A je moc dobře, že se tak stalo, jinak bychom přišli o možnost pátrat s její právničkou Tórou po bestiálních vrazích a jiných maniacích. Díky knize Ohnivý anděl, vydané nakladatelstvím Metafora, se můžeme pustit už do pátého případu.

Sympatická, energická, a své blízké nadevše milující, advokátka Tóra Gudmundsdóttir tentokrát dostává opravdu nesnadný úkol. Musí prokázat nevinu Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, jenž byl obviněn z vypálení ústavu pro zdravotně postižené a zabití pěti lidí.
Na tom by vlastně nebylo nic divného, kdyby o dokázání neviny nepožádal sadistický vrah, nyní Jakobův spoluvězeň.

Tóře se nejprve do vyšetřování vůbec nechce, ale postupně ji případ zcela pohltí. A vás pohltí také. Nic není, čím se zdá, stále se vynořují hrůznější a hrůznější souvislosti, a vy při čtení zapomenete i dýchat... Jakto, že byla jedna z obyvatelek domova těhotná? Mohl autista dospět k „probuzení"? Proč byl zabit mladý moderátor? Založil požár skutečně anděl, kterého Jakob prý viděl v ústavu? A kdo, sakra, posílá Tóře tajemné vzkazy s indiciemi k dalšímu vyšetřování?
To vám samozřejmě neprozradím, jen vám radím, abyste nezapomněli ani na úlohu záhadné au-pair, která i po své smrti touží hlídat malého Pésiho.

Možná vám nyní přeběhl mráz po zádech. A to je dobře, protože Ohnivý anděl je skutečně nejstrašidelnějším románem z pera Yrsy Sigurdardóttir, který jsme si prozatím mohli přečíst.

Yrsa umí mistrně skloubit prvky pravé detektivky se špetkou humoru a vše zabalit do krásně seversky temného, až mysteriózního thrilleru. A ve chvíli, kdy už si myslíte, že pachatele máte, vám celou teorii zboří jako domeček z karet, třeba pouhým připomenutím událostí ze začátku knihy, které se původně zdály tak zcela nevýznamné.

Pozor, nesmíte zapomínat, že Yrsa je stavařkou, takže i své knihy staví jako bytelné továrny, elektrárny či mosty, pěkně kousek po kousku, až se zrodí celý příběh. Báječný příběh, u něhož se budete smát, třást se hrůzou a dychtit po dalších a dalších stránkách. A tohle všechno v Ohnivém andělovi najdete. Tak neváhejte a otočte na první stránku... Tóra s Matthewem právě vyrážejí vyslechnout prvního svědka.

 

od: Safienka
přidáno: 10. 3. 2014

"Tato kniha si mě získala a já jsem nesmírně ráda, že ji mohu mít ve své knihovně!
Třikrát ano. Doporučuji."

Více zde: http://safienka.webnode.cz/knihomanie/recenze-knih/rc-ohnivy-andel-yrsa-sigurdardottir/

 

 

od: Z blogu
přidáno: 17. 2. 2014

"Autorka si se čtenáři pohrává a předkládá jim hutný temný příběh jen v náznacích. Tam kde se jiní severští autoři přímo rochní v tom, aby čtenáři přinesli co nejvíce detailů, Tóra ubírá plyn a pracuje jen v náznacích a plně popouští uzdu čtenářově představivosti. Díky tomu tak mnozí dostanou daleko více mrazivější příběh, než kdyby jim ho autorka naservírovala se všemi detaily. Velmi kladným zjištěním je, že hlavní hrdinka není super žena s geniálními schopnostmi, ale obyčejný člověk, jako každý z nás. Se svými problémy a trápeními. Díky tomu si jistě získá sympatie nejednoho čtenáře."
- celá recenze na: http://pcapek.blogspot.cz/2014/02/yrsa-sigurardottir-ohnivy-andel.html

 

od: Z blogů
přidáno: 28. 1. 2014

„Samotný konec knihy mě totálně překvapil a já žasla nad tím, jak bylo vše dokonale vysvětleno a odůvodněno a že jsem se konečně dozvěděla, jak vše se vším souvisí a pochopila i ty nejmenší nesrozumitelnosti. Autorčin konec má svůj smysl a i po zamyšlení nad všemi výpověďmi vše sedí. Kniha se mi tedy určitě líbila a budu si chtít přečíst i další knihy této skvělé autorky.“
- celá recenze na: http://puttov.blog.cz/1401/ohnivy-andel

„Od autorky tohohle thrilleru jsem zatím nic jiného nečetla, takže tohle byla moje premiéra. Určitě si od ní ale moc ráda zase něco přečtu, protože její styl psaní je hodně pěkný a poutavý a rozhodně se vám bude zamlouvat stejně jako mě. :D Proto vám jí můžu jedině doporučit. Je to vážně moc dobře napsaná kniha, která vás uvede do světa, který je nám ,,normálním" lidem skrytý. Do světa postižených a jejich myšlení a toho, co se může stát, když si s takovými lidmi ostatní dělají co chtějí. Takové jednání totiž může mít mnohdy katastrofální následky...a v tomto příběhu jsou více než děsivé.“
- celá recenze na: http://kosmikline.blog.cz/1401/recenze-sigurdardottir-yrsa-ohnivy-andel

 

od: Jana Semelková, www.kultura21.cz
přidáno: 20. 1. 2014

...Yrsa Sigurđardóttir umně staví případ na hlavní hrdince, která není žádnou supermankou. Tóra pečlivě pročítá jednotlivé protokoly, ptá se a dedukuje. K tomu ji vždy postrčí správným směrem zprávy od tajemného odesílatele. Brzy zjistí, kdo jím je. A také jí zbývá odhalit, proč vyznavač zla chce pomoci nešťastnému Jakobovi, aby mohl odejít z léčebny domů k mámě. Jak se stalo, že nelítostný deviant otevřel někomu své srdce. S Tórou poznáme, že touha po zlu může pomoci někdy i dobru.

Ohnivý anděl je velmi dobře napsaný detektivní román s jasně vykreslenými hrdiny. Čte se příjemně, i když je o věcech, které příjemné vůbec nejsou. Znovu musím zopakovat, že jsem ráda, že jsem na Ohnivého anděla narazila. Rozhodně mne navnadil natolik, že autorčiny další románu si hodlám vbrzku přečíst.

Celou recenzi si můžete přečíst PŘÍMO NA STRÁNKÁCH.

 

 

od: Z blogu
přidáno: 19. 12. 2013

S islandskou spisovatelkou Yrsou se setkávám poprvé a doufám, že ne naposled. Můžu říct, že tato severská detektivka mě vtáhla do sebe. Nebyla sice napínavá, ale kniha vás udrží v pozornosti celou dobu čtení. Bylo to i tím, že Tóra byla v pátrání velmi neúnavná a hledala všemožné nápovědy, které by jí odhalily, kdo zápalil ústav pro choromyslné.

Navíc byl příběh okořeněn o rodinu, v jejímž domě straší a přiznám se, že jsem se chvílemi bála dívky, která zemřela při autonehodě a jejíž duch nenašel klid.

Tóra mi byla hodně sympatická, má rodinu, která se rozrostla navíc o její rodiče, kteří kvůli hospodářské krizi přišli o peníze i dům. Velkou oporou jí je její přítel z Německa Matthias - nejen v soukromém životě, ale i v pátrání po pravdě, kdo je žhář. Tóra zjišťuje, že skoro každý z obyvatel či zaměstnanců ústavu měl nějaké to tajemství, které postupně vyplouvá na povrch.

Hned při prvních stránkách mě zarazilo tykání všech zúčastněných osob a oslovování křestním jménem. V našich končinách je tohle velmi neobvyklé, přesto na Islandu se jedná o běžný způsob komunikace.

I přesto, že se v příběhu vyskytuje mnoho postav, neztratíte se v nich, každý má svůj prostor, postavy se do sebe příliš nezaplétají, takže stačíte sledovat každou zvlášť. Pokud byste se přece jenom ztratili, na začátku knihy je seznam všech důležitých jmen.

Pokud máte detektivní myšlení, určitě na jméno skutečného žháře přijdete. Přiznám se, že jsem tipovala úplně někoho jiného.

Neříkám, že jsem přečetla hodně severských detektivek, ale přečetla jsem jich tolik, abych mohla srovnávat. Ohnivého anděla bych zařadila k těm, které se mi opravdu moc líbily a ochotně ho doporučím dál.

Celou recenzi můžete najít PŘÍMO NA BLOGU.

 

 

od: Z blogu
přidáno: 17. 12. 2013

Kniha Ohnivý anděl nie je typickou detektívkou, aspoň pre mňa nie. Na jednej strane vyšetrovanie požiaru a na druhej mierne paranormálne aktivity u neznámej rodiny. Vraždy, bolesť, mnoho neznámeho. Táto kniha pre mňa nemá chybu. Bola perfektná. Málokedy sa mi stane, že by mi kniha tak rozbúchala srdce a rovnako málokedy sedím nad knihou do druhej rána, len preto aby som sa konečne dozvedela ako to skončí.

Ako sa postupom času vynárajú jednotlivé dôkazy a indície, nie je ku koncu knihy až také zložité domyslieť si, kto by za tým všetkým mohol byť a keď som si už ako priemerný čitateľ detektíviek myslela, že je páchateľ jasný, zistila som, že som to síce myslela dobre, ale predsa len som bola trochu mimo.

Celou recenze najdete ZDE.

 

od: www.venusanka.cz
přidáno: 12. 12. 2013

Nejděsivější případ právničky Tóry

Máte rádi knižní série se stejným hlavním hrdinou? Určitě ano, vždyť vrátit se k dalšímu příběhu „vašeho" hrdiny je jako přivítat starého přítele, jako vrátit se domů. Toto nabízí i islandská autorka Yrsa Sigurdardóttir, přezdívaná „islandskou královnou krimi", „odpovědí na Stiega Larssona" i jinými superlativy.
Pro mě však Yrsa stejně zůstane především obyčejnou ženou, stavební inženýrkou, která se zamilovala do psaní. A je moc dobře, že se tak stalo, jinak bychom přišli o možnost pátrat s její právničkou Tórou po bestiálních vrazích a jiných maniacích. Díky knize Ohnivý anděl, vydané nakladatelstvím Metafora, se můžeme pustit už do pátého případu.

Sympatická, energická, a své blízké nadevše milující, advokátka Tóra Gudmundsdóttir tentokrát dostává opravdu nesnadný úkol. Musí prokázat nevinu Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, jenž byl obviněn z vypálení ústavu pro zdravotně postižené a zabití pěti lidí.
Na tom by vlastně nebylo nic divného, kdyby o dokázání neviny nepožádal sadistický vrah, nyní Jakobův spoluvězeň.

Tóře se nejprve do vyšetřování vůbec nechce, ale postupně ji případ zcela pohltí. A vás pohltí také. Nic není, čím se zdá, stále se vynořují hrůznější a hrůznější souvislosti, a vy při čtení zapomenete i dýchat... Jakto, že byla jedna z obyvatelek domova těhotná? Mohl autista dospět k „probuzení"? Proč byl zabit mladý moderátor? Založil požár skutečně anděl, kterého Jakob prý viděl v ústavu? A kdo, sakra, posílá Tóře tajemné vzkazy s indiciemi k dalšímu vyšetřování?
To vám samozřejmě neprozradím, jen vám radím, abyste nezapomněli ani na úlohu záhadné au-pair, která i po své smrti touží hlídat malého Pésiho.

Možná vám nyní přeběhl mráz po zádech. A to je dobře, protože Ohnivý anděl je skutečně nejstrašidelnějším románem z pera Yrsy Sigurdardóttir, který jsme si prozatím mohli přečíst.

Yrsa umí mistrně skloubit prvky pravé detektivky se špetkou humoru a vše zabalit do krásně seversky temného, až mysteriózního thrilleru. A ve chvíli, kdy už si myslíte, že pachatele máte, vám celou teorii zboří jako domeček z karet, třeba pouhým připomenutím událostí ze začátku knihy, které se původně zdály tak zcela nevýznamné.

Pozor, nesmíte zapomínat, že Yrsa je stavařkou, takže i své knihy staví jako bytelné továrny, elektrárny či mosty, pěkně kousek po kousku, až se zrodí celý příběh. Báječný příběh, u něhož se budete smát, třást se hrůzou a dychtit po dalších a dalších stránkách. A tohle všechno v Ohnivém andělovi najdete. Tak neváhejte a otočte na první stránku... Tóra s Matthewem právě vyrážejí vyslechnout prvního svědka.

 

 

od: Ze zahraničního tisku
přidáno: 16. 10. 2013

Podle názoru novinářů je Yrsa

„Islandská odpověď na Stiega Larssona"

„Dokážu pochopit, proč je mnoho lidí tak nadšených Yrsiným dílem. Její romány jsou podmanivé, svěží a nesmírně poutavé."
- James Patterson, spisovatel

„Yrsa Sigurdardóttir a její nová krimi = kriminalistický talent od pánaboha."
- Spiegel Online

* * *

OHNIVÝ ANDĚL

„Ohnivý anděl je Yrsin nejambicióznější a nejhlubší román... zasazený do islandské krajiny, znepokojující vykreslením narušených myslí."
- The Times

„Inteligentní detektivka... Nahlédnete do duše obětí i vrahů."
- Sunday Times

„Thriller týdne."
- Mail

„Autorka znovu přesvědčila, že k tomu, aby čtenář napětím ani nedýchal, není bezpodmínečně nutno rozpoutat na stránkách knihy obrovské krveprolití..."
- Scotland Review

„Chytré, Tóra je okouzlující hlavní postava, zápletka je napínavá a celé je to skvěle napsané."
- list Morgunbladid

„Yrsa Sigurdardóttir a její nová krimi = kriminalistický přírodní talent."
- Spiegel Online

„Plné očekávání, podmanivé a jedinečné čtení."
- Kirkus Review

„Čerstvý výraz, rychlý spád a výbušný styl. Ohnivý anděl je mimořádně dobře vykreslený, napínavý a nervy drásající román, pravděpodobně nejlepší, jaký Yrsa zatím napsala."
- Katrín Jakobsdóttir, islandská ministryně kultury

 

Z recenzí čtenářů

„Jsem tak rád, že Tóra je zase zpět. Nejlepší ze všech Yrsiných knih!"

„Parádní čtení! Napínavý děj, výborně vylíčené postavy, šokující konec. Dotek tajemna taky nemá chybu. Už teď se těším na další knihu o Tóře."

„Přečteno za dva dny!"

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign