Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Pletení: 200 otázek a odpovědí - Taylorová Rita - Recenze

Pletení: 200 otázek a odpovědí - Taylorová Rita - Recenze

od: Dana Kulhavá
přidáno: 20.9.2011
Kniha Pletení: 200 otázek a odpovědí je další ze zdařilých publikací vydaných nakladatelstvím Metafora pro „majitele“ šikovných ručiček. Je vhodná pro začátečníky, kterým poradí s výběrem přízí, nahazováním a základními oky až po ukončování práce,ale i pro pokročilé- pro ty jsou např. kapitoly zabývající se pletením copánků, krajek, s korálky, knoflíkových dírek...
Pro větší přehlednost je kniha rozdělena do 13-ti kapitol, na okrajích barevně rozlišených. Výběrem několik z nich:
kapitola 1: Nástroje a materiály – od vysvělení pojmu příze a její druhy až po určování síly jehlic a zkušební vzorky
kapitola 6: Do kruhu – od výhod přes nahazování a pletení paty u ponožek
kapitola 7: Barevné pletení – mnohobarevné vzory, jak držet příze, mozaikové pletení, můstky
kapitola 8: Copánky a křížení – jak je plést, jak spočítat řady mezi nimi, co s nimi, když začínám tvarovat (copánky patří k mým oblíbeným, což je ostatně vidět na přiložených fotografiích).
Kromě rad kniha obsahuje i několik návodů na vzorky, např. ostružinový, krajka, zoubkovaný okraj šálu, filetovou krajku, tvary listů... Mne moc zaujal i dorsetový knoflík- občas se stává, že nemohu sehnat odpovídající knoflík ke svetru - tímto by byl problém vyřešen :) Potěšil mne i seznam zkratek, které využiji při pletení podle zahraničních časopisů.
Já osobně pletu už pěkných pár let, první svetr jsem si upletla v 10-ti letech, od pletení na panenky jsem přešla k pletení na sebe, postupně oplétala hlavně děti, takže bych se mohla považovat  za zkušenou „pletařku“. Přesto se stále setkávám s něčím novým, pořád se mám co učit, ale až při pročítání této knihy jsem zjistila, kolik toho ještě neumím.
 
Takže závěrem - kniha je velice zajímavá, doporučuji ji všem nadšeným pletařkám, ať už začínajícím nebo pokročilým, každá si v ní najde spoustu námětů a odpovědí. Není to kniha, kterou přečtete a odložíte - k této se budete vracet často, pokaždé v ní totiž objevíte to, co vás zajímá, s čím si nevíte rady.

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign