Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Tygří bojovník - Gibbins David - Recenze

Tygří bojovník - Gibbins David - Recenze

od: Dana Kulhavá
přidáno: 13.12.2010
Mám ráda knihy zabývající se archeologií a starými časy, trocha dobrodružství taky neškodí, a toho všeho je kniha Tygří bojovník od Davida Gibbinse plná.
Kniha pojednává o dalším dobrodružství Jacka Howarda, podmořského archeologa a dobrodruha a hned začátek první kapitoly je slibný :,, Jacku, neuvěříš, co jsem právě našel." A zdaleka to není jediný skvělý nález, který nás v tomto románu čeká :) Jack se se svými přáteli vydává po stopách svého pradědečka, důstojníka Madráských sapérů, po kterém se kromě jiného zachoval deník , ale i starobylá zbraň s chráničem ve tvaru tygří hlavy. Děj se odehrává nejen na území několika států, ale i v průběhu několika staletí a postupně se dozvídáme tajemství, které Jackova předka obklopuje .
 Knihu jsem četla déle, než jsem čekala, je v ní totiž spousta informací a dat, takže jsem se často vracela textem, zda jsem si vše správně zapamatovala. O historii míst, které se zde popisují, jsem se dřív moc nezajímala, o to více mne zaujala. Zajímavý je i doslov, kde se kromě jiného dozvíme, že fiktivní postava poručíka Howarda je inspirována autorovým prapradědečkem.
 Doporučuji ji všem čtenářům zajímajícím se o historii a dobrodružství a já osobně se poohlédnu po další knize Davida Gibbinse.

 

od: Danuše Šedivá
přidáno: 16.12.2010
Příběh z minulosti i přítomnosti, plný napětí a dobrodružství Vás zavede do hlubin moře, džungle i dolů bez nebezpečí, že by na Vás dostal chuť žralok, moskyt, nebo jste posloužili jako krvavá oběť nějakému domorodému bůžku.
Kniha se mi líbila, zatím nejvíc co jsem od tohoto autora četla. Mám ráda mapy a tak jsem byla nadšená z možnosti sledovat při čtení místa děje přímo na mapce na začátku knihy.

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign