Přihlášení do e-shopu


ZAVŘÍT
ZOBRAZIT KATEGORIE KNIH

Žena v (kon)kursu - Brabcová Eva - Recenze

Žena v (kon)kursu - Brabcová Eva - Recenze

od: Barbora Javorková
přidáno: 6.12.2011

Knížka autorky Evy Brabcové, která ve svých dílech nešetří humorem, mě hodně bavila. Příběh skoročtyřicátnice Viki, která pracuje jako porodní asistentka a žije jen s dcerou. Ta jí jednoho krásného dne oznámí, že čeká dítě. Příběh je čtivý, vtipný a taky trochu nutí k zamyšlení nad tím, kam vede opičí láska matky k dítěti. Viktorie se musí srovnat s představou, že její dcera Dominika, které doslova umetala cestičku životem, zakládá vlastní rodinu. Na tom by nebylo nic špatného, ale...To „ale“ je budoucí otec a Vikiin zeť Radek, kterému hrdinka přezdívá „fracek“ (a to právem   ). Dominika i její manžel nadále vyžadují kompletní servis, neuvědomují si, že by se měli s novým začátkem osamostatnit a nechat Viki žít svůj život. Naštěstí má Viktorie své dobré kamarádky, které ji nenechají ve štychu a pomůžou slovem i činem. Aby všeho nebylo málo, do Viktoriina života vstupuje i bývalý manžel a otec Dominiky, který by se rád vrátil, protože v novém manželství není spokojený. Co na to Viki? Zhroutí se ze všeho nebo díky své optimistické povaze a smyslu pro humor dokáže žít po svém? Na to odpoví tento humorný románek, který se čte opravdu výborně, aktéři příběhu jsou vylíčeni věrohodně. Viktorii jsem držela palce, byla mi velmi sympatická, klidně bych s ní šla na kafe   . Knížku doporučuju, zasmějete se i zamyslíte, funguje tak trochu jako příručka pro ženy, které si ve svém životě neví rady. Plusem je i skladný kabelkový formát, knížku tak můžete mít všude sebou.

 

od: Dana Kulhavá
přidáno: 12.12.2011

Dočetla jsem knížku české autorky Evy Brabcové Žena v (kon)kursu. Příběh „veselé, barevné a voňavé“ téměř čtyřicátnice Viki začíná oslavou dceřiných 19-tin, kdy jí Dominika oznámí, že je těhotná.

...Zatřásla jsem hlavou. „A co budeš dělat?“ Musela jsem se napít, abych byla schopná promluvit. „Vdám se,“ pokrčila Dominika rameny. Aha, tak v tom bychom měly jasno.Chodila půl roku s Radkem, prodejcem spotřební elektrotechniky. ... „A co Radek?“ zajímalo mě. „Ještě to neví, chtěla jsem, abys byla první.“ V tu chvíli se mi hrůzou naježily chlupy na těle. Mám jasno, že jasno není...

Dceřin přítel přistoupí k otcovství odpovědně a opravdu se vezmou, ale tím veškerá odpovědnost končí. Nastěhují se oba k Viki do bytu a začnou jí dělat ze života peklo. Dcera, kterou Viki vychovávala od 6-ti let sama, je rozmazlená, očekává, že matka bude skákat, jak ona píská a nejen kolem ní, ale i kolem jejího manžela, kterému Viki brzy dá zaslouženou přezdívku fracek. Ještě, že má Viki partu báječných, střelených přítelkyň, kterým se může vypovídat a ony se jí snaží pomoci.

Příběh je velice čtivý, vtipný, navíc prokládán vzpomínkami na bývalé lásky hlavní hrdinky, ale nutí i k zamyšlení.Já osobně doufám, že máme děti lépe vychované a nedočkáme se toho, aby se k nám chovaly tak, jako Dominika k Viki. Zároveň ale tak trochu závidím Viki její kamarádky, na které se může vždy spolehnout a rozhodně s nimi není nuda.

Báječně jsem si početla, mrzelo mne, že kniha končí, vůbec bych se nezlobila, kdyby Eva Brabcová napsala pokračování :) A na konci knížky mne čekala radostná zpráva, že Žena v (kon)kursu není autorčinou první knihou, napsala jich už rovných deset, takže se prozatím poohlédnu po nějaké z nich. Děkuji za možnost přečíst si takovou super knížku, rozhodně nebude patřit k těm, které by několik let ležely jen tak v knihovně, už teď jsem nějaké části, u kterých jsem se nasmála, četla znovu.

 

od: Helena Tyburcová
přidáno: 19.12.2011

Zase jednou povzbudivé čtení a nejen pro „čtyřicítky“- věk hlavní postavy. Hrdinky knih Evy Brabcové mám ráda. Jsou to ženy, které se dokážou vyrovnat s během času i s nepřízní života. Autorka se rozhodla už dávno jít ve svém psaní cestou pozitivní a její postavy si berou na pomoc v nemalých dávkách humor. Při čtení Ženy v (kon)kursu se mi chtělo co chvíli zalomit si barbarsky růžek, ev. zaškrtnout humorné obraty, přirovnání a scénky tužkou, abych se k nim mohla kdykoliv vrátit. Vztahy mezi muži a ženami, což je její hlavní téma- má autorka „zmáknuté“ – a je poznat, že jí vždycky jde o hlubší souvislosti a že se v lidech vyzná. Pokud je to vaše kamarádka, je trochu nebezpečné být v její blízkosti. Umí se dobře dívat. Každé dílo je takové, jaký je jeho autor. Ať jde o literaturu, architekturu či model oblečení. Eva je chytrá, hezká, vnímavá i pokorná bytost. Jak jsem ji poznala, myslím, že nikdy nepřestane hledat lásku a věřit na ni. Nejen tu od muže, ale od něj především. Krom toho obdivuji lidskou slušnost a pracovitost, která se netváří okázale…

Zpět na recenze...
Všechna práva vyhrazena ©2017 Metafora s.r.o., tvorba stránek - InGenius Webdesign