Logo

Život mezi řádky

Březnové novinky z Metafory

23.2.2023

Jaro již pomalu klepe na dveře a s ním i naše březnové novinky! Co si naše nakladatelství pro vás na první jarní měsíc připravilo?

Můžete se těšit na další islandský thriller od Yrsy Sigurðardóttir – Kořist. Mrazivý příběh odehrávající se v islandské divočině s nádechem mystéria. Dále romantický příběh autorky Ruth Kelly zasazený do okouzlující jižní Francie – Vinice v Provence. Dobré víno, káva, croissanty, ale i hledání sebe sama. A v neposlední řadě Zákon karmy od Davida Michieho, kniha pro všechny milovníky bestselleru Dalajlamova kočka. Vtipný a optimistický příběh o následcích našich činů.

 

 

Kořist – Yrsa Sigurðardóttir

Čtyři nezvěstní turisté ztracení v nitru mrazivé divočiny, krvavá kaluž uprostřed bílé nicoty, dětská botička pohřbená desítky let pod zemí, život ukončený v útrobách hluboké skalní průrvy… Záchranářka Johanna naráží při svém pátrání na bizarní nevysvětlitelné jevy, jejichž společným jmenovatelem je jediné – smrt.

„Děsivý islandský thriller, při němž si okoušete nehty hrůzou.“
– Politiken

„Vynikající a ponurý příběh plný napětí.“
– Jyllands-Posten

„Yrsa Sigurðardóttir představuje skvěle vystavěný kriminální román plný mystických a hrůzostrašných detailů, kde v efektním sledu vytahuje jednu nervy drásající scénu za druhou.“
– Belingske

Kniha vychází v překladu Lucie Korecké 15. března 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Vinice v Provence – Ruth Kelly

Ava si prochází těžkým obdobím. Má práci, která ji nenaplňuje, zadlužený manžel ji opustil a její milovaný dědeček zemřel. Když se ale dozví, že zdědila jeho vinici ve francouzské Provence, zdá se, že konečně začíná svítat na lepší časy.

„Příjemné, lehké čtení, které mi vykouzlilo úsměv na rtech.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Nemohla jsem se od knížky odtrhnout díky mnoha nečekaným zvratům v ději. Musela jsem nutně vědět, jak to bude dál.“
– čtenářská recenze, Goodreads

„Hledáte dokonalé letní čtení, který vás rozptýlí od každodenních starostí? Nalijte si sklenku rosé, vezměte do ruky tuto knihu a ponořte se do malebného světa francouzské Provence.“
– čtenářská recenze, Goodreads

Kniha vychází v překladu Věry Kotábové 20. března 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Zákon karmy – David Michie

Co kdyby se následky našeho chování dostavovaly ihned?
O tom se jednoho rána celý svět přesvědčí. Náhle je každý dobrý skutek do pár minut odměněn a nekalosti záhy přivolávají pohromu. Jak moc by se naše životy změnily, kdybychom museli žít s okamžitou karmou? Nad tím se vtipně a originálně zamýšlí David Michie, autor bestselleru Dalajlamova kočka.

„David Michie splétá poutavý příběh o magii a tajemstvích komplexního fungování karmy. Důvtipný, moudrý a zábavný do poslední strany. Nedokázala jsem to odložit.“
– Vicki Mackenzie, spisovatelka

„Zákon karmy je chytrý příběh s fascinující zápletkou o následcích našich činů. Odvážné, originální téma, zahrnující učení buddhistických guruů a doslovnou aplikaci bezodkladné karmy, z něj dělá něco svěžího, co jste ještě neviděli.“
– Publishers Weekly

„Lehké, rychle plynoucí čtení, které vás nabije dobrou náladou.“
– čtenářská recenze, Amazon

Kniha vychází v překladu Petra Sumcova 30. března 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

Přečtěte si také:

Květnové novinky z Metafory
Květnové novinky z Metafory

Květen, to jsou rozkvétající květiny a začátek teplého počasí, které nás láká ven do přírody. Je to čas, kdy se…

Číst více
Novinky
Dubnové novinky z Metafory
Dubnové novinky z Metafory

Duben – Apríl – je charakteristický svou proměnlivostí. Počasí se střídá prakticky každý den. Zastihnout nás mohou deštivé, smíšené i…

Číst více
Novinky
Březnové novinky z Metafory
Březnové novinky z Metafory

Jaro klepe na dveře a my vám přinášíme přehled našich březnových novinek. Doufáme, že se vám budou líbit! Pěkné čtení…

Číst více
Novinky