Logo

Život mezi řádky

Červnové novinky z Metafory

29.5.2023

První letní měsíc nám už pomalu klepe na dveře a s ním i přehled našich červnových novinek. Připravili jsme si pro vás čtyři tituly, pojďme si je tedy společně představit.

Noc tisíce hvězd, historický román o tzv. „špinavé válce“ odehrávající se v rozbouřené Argentině sedmdesátých let 20. století. Drsný román o událostech, které by neměly být nikdy zapomenuty. Knihomolové, novinka od autorky mezinárodních bestsellerů Letní sázka a Alex, léto a já. Romantický příběh o dravé literární agentce, protivném redaktorovi a romantické zápletce, kterou nikdo nečekal. Annin útěk, debut italského spisovatele o manželství, lásce, tradicích, cestě napříč Sicílií a hledání a nalezení sebe sama. Poslední knihou tohoto měsíce je pak titul s názvem Ztracená kapitola, nadčasový příběh o ženském přátelství a tajemstvích z minulosti. Ve dvou dějových liniích se zde prolíná současná Anglie a francouzský dívčí penzionát před šedesáti lety. Pro příznivce románů Kirsty Manningové, Natashy Lesterové a Kelly Bowenové.

 

Noc tisíce hvězd – A. Y. Clark

Román odehrávající se v 70. a 90. letech v Argentině o propojení jedné rodiny se složitými dějinami země. Argentina, byť se zdá znovuzrozená, skrývá pod povrchem nově nalezené prosperity tragické příběhy zrozené z odporných zločinů spáchaných před 30 lety. Historicky přesný emocionální příběh spojující osobní životy i politiku.

„Velice povedený debut, který nám připomíná, že minulost země nemůže být nikdy zapomenuta.“
– Kirkus Reviews

„Poutavý příběh z období, které mnohým čtenářům možná není vůbec známé. Tragické a dojemné vyprávění o generačním traumatu.“
– Booklist

„Tímto přitažlivým debutem Clark vytahuje na světlo minulost jménem těch, kteří v ní tolik trpěli.“
– Toronto Star

Kniha vychází v překladu Zdenky Liškové 7. června 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Knihomolové – Emily Henry

Nora je úspěšná literární agentka a ani trochu typ křehké romantické hrdinky. Charlie je zase skvělý redaktor, ale žádný lamač dívčích srdcí. Když se ale tihle dva ocitnou na dovolené ve stejném městečku, začíná to vypadat, že jejich příběh píše někdo, kdo má na nose minimálně troje růžové brýle. Vítěz Goodreads Best Romance 2022.

Jedna z nejpopulárnějších knih roku 2022! – Sunday Times

Drzé, sexy a super návykové! – Sun

Jedna z nejzábavnějších knih, které si letos můžete přečíst. Nechybí zde spousta chemie ani vtipné hlášky. – Woman&Home

Kniha vychází v překladu Terezy Libichové 10. června 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Annin útěk – Mattia Corrente

Anna a Severino jsou spolu přes padesát let. Šťastní. Aspoň tak to Severino vidí až do dne, než Anna bez vysvětlení odejde. Severino to nechápe, čeká na ni a po roce se ji vydává hledat. Putuje Sicílií po místech jejich života jako proti proudu času a objevuje nový pohled nejen na Annu, ale i sám na sebe. Na konci cesty tak možná čeká nový začátek.

Krásný silný román, který hluboce zapůsobí na vaše emoce. – Ornella Donna, sololibri.net

Mattia Corrente zdatně pracuje s několika narativními rovinami a až do konce udržuje napětí. Jde o silný příběh, přinášející sicilské vůně a atmosféru. – Luigi Oliveto, toscanalibri.it

Dojemný příběh, který vyzývá ke svobodě. – Marilena Ferrante, wordnews.

Kniha vychází v překladu Sáry Rodové 15. června 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Ztracená kapitola – Caroline Bishop

Osmdesátiletá umělkyně Flo už od života příliš nečeká. Když ale zjistí, že její bývalá nejlepší kamarádka vydala knihu o jejich dávném přátelství, odhodlá se ji vyhledat a zjistit, co se před více než šedesáti lety postavilo do cesty jejich plánu na společný útěk z francouzského penzionátu. Román o přátelství a odvaze začít znovu.

Radostný, půvabně vystavěný román o tom, jak uniknout z pout minulosti a žít naplno.

– Rachel Hore, autorka románu Zahrada vzpomínek

Překrásně vystavěný, hřejivý příběh o přátelství a odpuštění. Připomíná, jak důležité je věřit v sebe sama, i když to právě považujeme za nemožné, a že nikdy není pozdě na nápravu – nejen pro ty, jež milujeme, ale i pro nás samotné.
.
– Genevieve Graham, autorka knihy The Forgotten Home Child

Caroline Bishop je vynikající vypravěčka! Dokáže vytvořit postavy, které na stránkách ožívají, a nádherně vystihuje přátelství mezi ženami. Laskavý, moudrý a inspirativní román, po jehož dočtení mi zůstal úsměv na tváři.
– Caroline Scott, autorka knihy Fotograf ztracených

Kniha vychází v překladu Marie Frydrychové 15. června 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

Přečtěte si také:

Květnové novinky z Metafory
Květnové novinky z Metafory

Květen, to jsou rozkvétající květiny a začátek teplého počasí, které nás láká ven do přírody. Je to čas, kdy se…

Číst více
Novinky
Dubnové novinky z Metafory
Dubnové novinky z Metafory

Duben – Apríl – je charakteristický svou proměnlivostí. Počasí se střídá prakticky každý den. Zastihnout nás mohou deštivé, smíšené i…

Číst více
Novinky
Březnové novinky z Metafory
Březnové novinky z Metafory

Jaro klepe na dveře a my vám přinášíme přehled našich březnových novinek. Doufáme, že se vám budou líbit! Pěkné čtení…

Číst více
Novinky