Logo

Život mezi řádky

Dlouho očekávané dotisky jsou tady!

2.11.2022

Chtěli jste je, psali jste si o ně a nyní jsou konečně k dostání. Co přesně? Přece dotisky některých z našich nejpopulárnějších titulů!

Především máme velkou radost z toho, že se nám po dlouhé době podařilo naskladnit dlouhodobě vyprodané knihy s tematikou výcviku koní. Naučné publikace Koně – práce ze země, Výcvik jezdeckého koně i Výcvik mladého koně jsou ode dneška opět k dostání a my doufáme, že tím potěšíme všechny začínající chovatele.

A jelikož nadešel podzim, tedy nejlepší doba na to, zavřít se hezky v teple před sychravým počasím a něco si doma vyrobit, samozřejmě jsme nezapomněli ani na příznivce rukodělných prací. Pakliže tedy rádi háčkujete a ještě jste si nestihli pořídit elegantní sbírku neotřelých technik Moderní háčkování od A do Z, máte nyní možnost to napravit. Příznivci šití se zase mohou radovat z dotisku oblíbeného titulu světoznámé norské návrhářky Tone Finnangerová Tilda – Nápady pro celý dům.

Zkrátka, i když zrovna čekáme, až nám z tiskárny dorazí nějaká novinka – jako třeba právě nyní v pořadí již šestý thriller ze série Freyja a Huldar od Yrsy Sigurðardóttir Ticho –, rozhodně se neflákáme. Raději si ale i tyhle staronové knížky pořiďte co nejdřív. Jak to známe, brzy se po nich zase zapráší!

Koně – Práce ze země, Lesley Bayleová

Na koních se zdaleka jen nejezdí, přestože mnozí laikové si to představují. Aby se z koně stal rozumný, příjemný a bezpečný partner, je třeba věnovat se i takzvané práci ze země. Ta je totiž stejně důležitá jako práce v sedle. S její pomocí dokážete zlepšit ohebnost, poslušnost a celkovou kondici svého koně, prospět jeho zdraví a mentálnímu i fyzickému rozvoji. Naučíte se naladit na jemnou řeč koňského těla a budete spolu bez potíží komunikovat.

V knize plné názorných barevných fotografií najdete nejmodernější výcvikové metody a světoznámé odborníky, jako jsou Monty Roberts nebo Pat Parelli. Dozvíte se mnohé o koňských masážích, o lonžování, o práci na ruce, ale i věci tak zajímavé, jako je pozitivní koňská magie…

Koupit knihu na Grada.cz

Výcvik jezdeckého koně, Perry Wood

Vychovejte si ze svého koně dokonalého, spolehlivého partnera…

Srozumitelný a funkční návod pro všechny, kdo si přejí mít pod sedlem spolehlivého, nebojácného a poslušného koně… Podrobný postup a názorné fotografie vás povedou krok za krokem při nácviku nejrůznějších dovedností potřebných k tomu, aby se pro vás jízda na koni stala opravdovým potěšením. Praktické a podnětné rady vám pomohou při práci s koněm ze země i ze sedla, dovíte se, jak postupovat při lonžování, nasedání i skákání, zkrátka při všem, co k jezdeckému sportu patří.

Svému koni se tak můžete stát lepším jezdcem i trenérem, stejně jako on vám příjemným partnerem a bezpečným, ochotným společníkem.

Koupit knihu na Grada.cz

Výcvik mladého koně, Richard Maxwell

Úspěšná výchova od hříběte až do dospělosti.

Máte-li mladého koně nebo dokonce hříbě, které si chcete vychovat od základu, vyplatí se vědět, jak na to. Postupy uvedené v této knize zajistí, že nakonec budete mít spolehlivého, klidného a poslušného koně, na kterém bude radost jezdit. Postupujte krok za krokem už od prvních dnů a položíte tak pevné základy budoucí příjemné spolupráci se svým koněm. Nepodceňujte práci ze země, která vám pomůže koně nejen připravit na obsednutí, ale bude se vám hodit třeba i při nácviku nastupování do přívěsu nebo správného chování ve stáji či na silnici.

Richard a Sam Maxwellovi, kteří tuhle podnětnou knihu vytvořili, jsou uznávaní odborníci, jejichž rady se vám určitě budou hodit. Podrobný popis jednotlivých cvičení a metod je doplněn názornými barevnými fotografiemi.

Koupit knihu na Grada.cz

Moderní háčkování od A do Z, Sarah Shrimptonová

14 projektů, na kterých si vyzkoušíte množství háčkovacích technik a naučíte se vyrábět stylové doplňky

Chcete se naučit háčkovat, jako to uměla babička, ale přitom si vyrobit něco, co jde s dobou? K tomu vám skvěle poslouží tato kniha! Najdete v ní 14 projektů na výrobu různých předmětů – od podtácků a prostírání přes polštáře až po tašku, šálu, čepici či deku. Osvojíte si nové metody a zdokonalíte se v těch, které už znáte.

Kniha vás krok za krokem provede moderními háčkovacími technikami jako:

 • tuniské háčkování
 • gobelínové háčkování
 • háčkování z rohu do rohu
 • filetové háčkování
 • mozaikové háčkování
 • obří háčkování
 • vyšívání na úplet
 • háčkování samovzorovací přízí
 • tuniský entrelac
 • háčkování ve volném stylu

… a to jenom začátek!

Srozumitelně vysvětlené postupy jsou doplněné rozkresy a fotografiemi, podle nichž si vyrobíte stylové i praktické doplňky, naučíte se spoustu nového a háček už nikdy nebudete chtít pustit z ruky.

Koupit knihu na Grada.cz

Tilda – Nápady pro celý dům, Tone Finnangerová

Světoznámá norská návrhářka Tone Finnangerová alias Tilda představuje svou další knihu, tentokrát jde o 20 nejnovějších šicích projektů pro vytvoření příjemné domácí atmosféry. Jako obvykle jsou podrobně popsané, s názornými fotografiemi, ilustracemi, plánky a vzory, takže je zvládne i úplný začátečník.

Podle postupu krok za krokem si ušijete stylové:

 • ubrousky, podložky, přehozy a deky,
 • rozmanité postavičky a zvířátka na hraní pro děti,
 • tašky, ozdobné obaly na knihy i na šálky
 • a další drobné dekorace interiéru.

S Tildou si snadno vyrobíte nápadité dárky pro své blízké i veselé, moderní doplňky do domácnosti.

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Březnové novinky z Metafory
Březnové novinky z Metafory

Jaro klepe na dveře a my vám přinášíme přehled našich březnových novinek. Doufáme, že se vám budou líbit! Pěkné čtení…

Číst více
Novinky
Únorové novinky z Metafory
Únorové novinky z Metafory

Únorové knižní novinky z Metafory jsou tady! Co jsme si pro vás v tomto měsíci připravili? To se právě teď…

Číst více
Novinky
Lednové novinky z Metafory
Lednové novinky z Metafory

Lednové knižní novinky z Metafory jsou tady, pohodlně se usaďte a připravte si horký čaj. Příjemné čtení přejeme…    …

Číst více
Novinky