Logo

Život mezi řádky

Dubnové novinky z Metafory

20.3.2023

Duben – Apríl – je charakteristický svou proměnlivostí. Počasí se střídá prakticky každý den. Zastihnout nás mohou deštivé, smíšené i sněhové srážky, také bouřky a to vše je prostřídáno slunečným a teplým počasím. A co v tomto aprílovém počasí chystá naše redakce?

Tento měsíc je toho opravdu hodně! Tři životy Natashy Lestrové, ve kterých se dočtete, jaké to asi bylo, být pravou rukou Christiana Diora. Až do Karibiku se vypravíme s románem Černý dort, ve kterém dva sourozenci pomalu odkrývají tajemnou rodinnou historii. Nemůžeme si vybrat, kým se narodíme, můžeme si ale vybrat, kým se staneme. Román mimo jiné doporučuje i Barack Obama!

Momentálně nedostupná, román, v němž hlavní hrdinka Vittoria, třiceti sedmiletá úspěšná influencerka, hledá sebe sama. Podaří se jí najít nový začátek? Třetí a závěrečný díl Pekárna svatebních koláčků vás opět zavede do malebného Halleholmu. Nasajte vůni a nechte se okouzlit. A posledním titulem je Dům knih, román z prostředí Berlína 20. let, jehož děj je zasazen do nakladatelského prostředí. Skandály, kariéra, láska, špionáž. Historický román inspirovaný skutečnými postavami a událostmi na půdě jednoho z nejvýznamnějších evropských nakladatelství. Potěší všechny fanoušky seriálu Babylon Berlín.

Tři životy – Natasha Lester

Alix St. Pierreová. Pravá ruka Christiana Diora. Suverénní rusovláska v kalhotách, která si nepotrpí na upjaté společenské normy. Má slabost pro gin a čokoládový dort a zásadně nemluví o tom, co dělala za války. Teď však musí najít člověka, který ohrožuje její budoucnost. Dříve, než ji najde on.

„Něco pro čtenáře Kate Mortonové – a kohokoliv, kdo má rád působivé příběhy o lásce, ztrátě, odvaze a soucitu.“
– Booklist

„Fascinující příběh.“
– Kate Quinnová, autorka knih Lovkyně a Kód růže

„Natasha Lesterová opět napsala zcela neodložitelnou knihu! Alix St. Pierreová je vším, čím má obdivuhodná hrdinka být – nezávislou, statečnou a chytrou ženou ve víru příběhu, sahajícím od pařížského módního světa k fascinujícím intrikám mezinárodní špionáže na území Švýcarska. Tři životy jsou poutavým románem, který si zamilujete.“
– Madeline Martinová, autorka knihy Poslední knihkupectví

Kniha vychází v překladu Drahomíry Michnové 1. dubna 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Černý dort – Charmaine Wilkersonová

Když Eleanor Bennettová zemře, zanechá svým dětem podivné dědictví – černý dort upečený podle starého karibského rodinného receptu, a hlasovou nahrávku poodhalující skrytou rodinnou historii. Sourozenci Byron a Benny se vydávají na cestu za odhalením matčina původu. Svede je to po letech blíž k sobě, nebo je to ještě více rozdělí?

„Multigenerační příběh, který si rozhodně vychutnáte.“
– Time

„Napínavý debut o sourozeneckých vazbách a tajné rodinné historii.“
– Glamour

„Stejně lahodné jako v knize zmíněný dort.“
– W Magazine

Kniha vychází v překladu Diny  Podzimkové 20. dubna 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Momentálně nedostupná – Valentina Farinaccio

Když vám někdo, s kým se setkáte poprvé, řekne, že jste velmi fotogeničtí, není to kompliment. Vittorii je třicet sedm, je úspěšná influencerka, jídlem zahání chmury i vydělává peníze a zrovna tuhle větu slýchá až příliš často. Na síti má tisíce followerů. Momentálně je ale se svým životem v koncích. Možná právě díky tomu najde úplně nový začátek.

„Kniha plná hlubokých myšlenek, ale přesto napsaná lehkým stylem. S hlavní hrdinkou se každý snadno ztotožní.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Román, který vás nutí zamyslet se nad pokrytectvím naší doby.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Naprosto dokonalé.“
– čtenářská recenze, Amazon

Kniha vychází v překladu Simony Resekové 20. dubna 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Pekárna svatebních koláčků – Ruth Kvarnström-Jonesová

Lovisa s Axelem se těší na svatbu a příchod prvního potomka. Dámskou rozlučku se svobodou však naruší nečekané a dramatické okolnosti. V téže době přivedou vlastní problémy zpět do Halleholmu Lovisinu sestru Johannu. Najde tu řešení manželské krize? Vymění New York za Stockholm? Další pokračování moderní romance z malebného švédského městečka.

„Je mi líto, že jsem třetí díl už dočetla… Zdá se mi, že je ještě lepší než ten druhý!“
– čtenářská recenze, Goodreads

„Příjemná oddechovka, která vás dostane úžasným příběhem, dokonalým prostředím, milými lidmi i atmosférou… Jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií.“
– čtenářská recenze, Goodreads

„Ruku na srdce, která z nás občas v představách netouží po princi, který by ani nemusel mít bílého koně? Pekárna s vůní skořice nabízí legální možnost, jak se alespoň chvíli dostat za hranice běžných dnů a povinností a alespoň maličko si užít.“
www.kritiky.cz

Kniha vychází v překladu Petry Martincové  24. dubna 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Dům knih – Beate Rygiert

Berlín 20. let minulého století se ještě vzpamatovává z hrůz války, zároveň se proměňuje v kolébku dekadence a nebývalých možností. Příležitost zde hledá i mladá novinářka Rosalie. Ona i její přítelkyně jsou zvyklé, že si své místo ve světě mužů musí vybojovat. Když se ale zamiluje do majitele slavného nakladatelství, stojí nejen proti jeho rodině.

„Velkolepý román na pozadí skutečných událostí.“
– čtenářka na Lesejury.de

„Nádherně napsaná historická biografie ženy, která se přivdala do nakladatelské rodiny Ullsteinových.“
– čtenářka na Lesejury.de

„Fascinující, napínavý a neuvěřitelně čtivě napsaný příběh! V nádherně lákavé obálce se skrývá mistrovské dílo. Ti, kdo mají rádi historické romány se silnými a inspirativními protagonistkami, si tuhle knihu rozhodně nemohou nechat ujít!“

Kniha vychází v překladu Miloslavy Hnízdilové 30. dubna 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

Přečtěte si také:

Květnové novinky z Metafory
Květnové novinky z Metafory

Květen, to jsou rozkvétající květiny a začátek teplého počasí, které nás láká ven do přírody. Je to čas, kdy se…

Číst více
Novinky
Dubnové novinky z Metafory
Dubnové novinky z Metafory

Duben – Apríl – je charakteristický svou proměnlivostí. Počasí se střídá prakticky každý den. Zastihnout nás mohou deštivé, smíšené i…

Číst více
Novinky
Březnové novinky z Metafory
Březnové novinky z Metafory

Jaro klepe na dveře a my vám přinášíme přehled našich březnových novinek. Doufáme, že se vám budou líbit! Pěkné čtení…

Číst více
Novinky