Logo

Život mezi řádky

Dubnové novinky z Metafory

4.4.2024

Duben – Apríl – je charakteristický svou proměnlivostí. Počasí se střídá prakticky každý den. Zastihnout nás mohou deštivé, smíšené i sněhové srážky, také bouřky a to vše je prostřídáno slunečným a teplým počasím. A co v tomto aprílovém počasí chystá naše redakce? 🙂

 

Ahoj krásko – Ann Napolitano

William Waters vyrůstal v domě plném smutku a lhostejnosti. Když v prvním ročníku na univerzitě potká a okouzlí energickou Julii Padavanovou, vstoupí do jeho života i celá její rodina, hlavně její tři mladší sestry. Rodinná sága a velký milostný příběh ze současného Chicaga vzdává hold románu Malé ženy a zlehka vypráví o nejdůležitějších věcech v životě.

„Román od Ann Napolitano vás přiměje hlouběji se zamyslet nad vztahy mezi sourozenci i nad tím, co se rozhodneme sdílet s těmi, které milujeme.“ – Town & Country

„Ti, kdo ocenili román Malé ženy si zamilují asociace na rodinu Marchovu – zde v podobě čtyř sester Padavanových –, které přináší kniha Ahoj krásko. Milovníci rozsáhlých rodinných ság mohou s pohnutím sledovat životní cestu Padavanových, od chvíle, kdy nejstarší dcera Julia potká Willa, muže, jejž dostihne jeho tragická minulost a bezmála zničí celou rodinu.“ – Harper’s Bazaar

Kniha vychází v překladu Ondřeje Frühbauera 2. dubna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Anglická lekce – Tasha Boyd

Téměř před deseti lety Andrea unikla násilnému manželovi a nyní vede život, který si nikdy neuměla představit. Chráněná a v anonymitě pracuje na luxusní jachtě. A pak je tu ten panovačný a sexy trn v patě: šéf ochranky, Evan Roark. Podlehnou touze, která je mezi nimi déle, než si uvědomují? Dokáže jí Evan říct pravdu, kterou téměř deset let skrýval?

„Úžasně krásné, emotivní a neuvěřitelně dojemné.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Tasha Boyd opět přináší epickou a procítěnou romanci. Budete se usmívat, až vás budou bolet tváře.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Myslela jsem, že jsem blázen do Francouzské lekce, ale Anglická lekce mé nadšení posunula na další úroveň a to vše kvůli Evanu Roarkovi. Ten muž je tak nevrlý, drsný a sexy!“
– čtenářská recenze, Goodreads

Kniha vychází v překladu Alžběty Komrskové 10. dubna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Hrob – Yrsa Sigurðardóttir

Pět bývalých spolužáků přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby se naposledy rozloučili se zesnulou kamarádkou. Nečekají, že je zde dostihne jejich společná minulost… Na kamenité pláži u moře, nedaleko domku strážce majáku, je nalezeno hořící tělo a opodál další mrtvola. Idunn, Týr a Karó se ujímají vyšetřování, v němž zdánlivě nic nedává smysl.

„Každá nová Yrsina kniha je pro čtenáře požitek.“
– deník Fréttablaðið, Island

„Chytne vás od první stránky.“
– deník Adresseavisen, Norsko

„Spisovatelka Yrsa Sigurðardóttir je mistryní ve vytváření správné atmosféry, která je ještě mrazivější než její rodný Island.”
– magazín Knihkupec

Kniha vychází v překladu Lucie Korecké 15. dubna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Vila – Ruth Kelly

Měla to být ta nejlepší reality show: Luxusní vila na soukromém ostrově. Deset soutěžících. Každý okamžik živě vysílán publiku do celého světa, které kontroluje každý jejich krok. Jak daleko jsou ale ochotni soutěžící zajít, aby si zajistili hlasy diváků?

„Vila je temný, strhující a zneklidňující thriller, který vás přiměje podívat se na reality show úplně jinak.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Od první stránky jsem se nemohla od knihy odtrhnout.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Skvělá kniha! Představte si Love Island a Big Brother, ale s vraždou.“
– čtenářská recenze, Amazon

Kniha vychází v překladu Kateřiny Romanové 25. dubna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Rozvod – Moa Herngren

Bea a Niklas žijí přes třicet let ve spokojeném manželství. Když se jednoho dne z malicherné hádky stane manželská krize, Bea stále věří, že jejich manželství je nezlomné. Dokud Niklas nepožádá o rozvod. Román oceňované autorky nominovaný na švédskou knihu roku 2022 nabízí několik pohledů na hořkou zkušenost, která převrací život naruby.

„Moa Herngren dokáže naprosto mistrně vystihnout atmosféru a vyvolat ve čtenáři pocity. “
– Dala-Demokraten

„Autorce se daří přimět čtenáře otevřít se skutečnosti, že každý mezilidský konflikt má dvě strany. A co je nejdůležitější: dělá to vřele a citlivě.“
– Svenska Dagbladet

„Tohle vyprávění vás donutí přemýšlet.“
-BTJ

Kniha vychází v překladu Edity Petrásové 30. dubna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Já, lady MacBethad – Isabelle Schuler

Dceři vyhoštěného krále Gruoch bylo v dětství předpovězeno, že se stane královnou Alby. Ačkoliv je cesta na trůn trnitá, zapřisáhne se, že naplní proroctví a vybojuje osud, který jí byl předurčen. Ať už to stojí cokoliv. Výpravný historický román o ženě, která inspirovala jednu z nejznámějších Shakespearových postav.

„Poutavý příběh o původu jedné z nejznámějších Shakespearových postav.“
– BBC News

„Kniha plná napětí, intrik a zlověstných úskoků.“
– Daily Mail

„Tato kniha má vše, co potřebujete od pohlcujícího, strhujícího eposu plného brilantního psaní a napínavého děje.“
– Harper’s Bazaar

Kniha vychází v překladu Alžběty Komrskové 30. dubna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Přečtěte si také:

Červnové novinky z Metafory
Červnové novinky z Metafory

Červen nám přináší vytoužené teplé počasí a delší slunečné dny. V tomto měsíci se slaví mnoho událostí a svátků, včetně…

Číst více
Novinky
Květnové novinky z Metafory
Květnové novinky z Metafory

Květen, to jsou rozkvétající květiny a začátek teplého počasí, které nás láká ven do přírody. Je to čas, kdy se…

Číst více
Novinky
Březnové novinky z Metafory
Březnové novinky z Metafory

Jaro klepe na dveře a my vám přinášíme přehled našich březnových novinek. Doufáme, že se vám budou líbit! Pěkné čtení…

Číst více
Novinky