Logo

Život mezi řádky

Dubnové novinky z Metafory

24.3.2022

Před pár dny začalo jaro, a tak si i přes chladná rána konečně můžeme užívat prosluněných dnů. A jak se dá takový prosluněný den strávit nejlépe? Samozřejmě s knihou! Ideálně někde na lavičce v parku, kde se všechno opět začíná zelenat.

Pro nás se ovšem jaro nese nejen ve znamení rozkvetlé přírody, ale také návratů literárních. V dubnu se díky tomu můžete těšit na řadu nových knih od autorů a autorek, které jste si už v minulosti oblíbili, přičemž tou největší nemůže být nic jiného než Hadí oči – pokračování thrilleru Šifra od Isabelly Maldonado, jenž koncem října posbíral nadšené reakce ze strany čtenářů i kritiky. Agentka FBI Nina Guerrerová je na stopě dalšího sériového vraha a vy byste rozhodně měli být u toho!

S novým románem se vrací i autorka bestselleru Pařížská švadlena Natasha Lesterová. V příběhu z okupované Paříže, v níž se jedna špionka pokouší před nacisty zachránit významná umělecká díla, najdete vše, co činilo natolik přitažlivými její předchozí tituly – a ještě něco navíc. A aby té Francie nebylo málo, do Města světel je zasazena též novinka Alex Brownové Pohlednice z Paříže, jíž sympatická autorka navazuje na úspěch své knihy Pohlednice z Itálie.

V detektivním thrilleru Lhát se nemá potom Allison Brennanová přivádí zpátky na scénu vyšetřovatelskou dvojici Matta Costu a Karlu Quinnovou ze skvěle hodnocené krimi Třetí na řadě a měsíc uzavře takřka hororový román Ďábel si počká – pokračování volné série s policistkou Ludivine Vanckerovou od francouzské superstar Maxima Chattama, jež loni odstartovala temným a krvavým prvním dílem Spolčení ničemů.

Zkrátka a jednoduše, metafoří duben bude opravdu velký a my už se nemůžeme dočkat, až všechny tituly dorazí z tiskárny a vy se do nich budete moct pustit. Podrobnosti si nich můžete přečíst níže a některé si už nyní lze předobjenat v našem e-shopu.

Hadí oči – Isabella Maldonado

Nina Guerrerová je zpět. Stane se kořistí ona, nebo bestiální sériový vrah?

Smrt celé rodiny ve spánku je sama o sobě nepředstavitelnou tragédií. Speciální agentka FBI Nina Guerrerová a tým profilovačů FBI, k nimž patří, však mají prověřit možnost, že celá záležitost je ještě o poznání děsivější. Existuje snad pojítko mezi touto událostí a případem trojnásobné vraždy, který se odehrál o čtyři roky dříve a 3 000 kilometrů dál?

Nejhorší obavy se záhy potvrdí, když detektivové narazí na stopu sériového vraha natolik zákeřného, že jeho bestiální zločiny procházejí bez povšimnutí skoro 30 let. Nina navíc brutální zločin vnímá v osobní rovině: s každým místem činu v ní znovu rezonuje děsivý příběh o Lloroně, prokleté ženě z mexických legend, jež byla příčinou nejedné noční můry jejího dětství v sirotčinci.

Lidské zlo poznala Nina lépe než kdo jiný, ale krvavá hra se tentokrát odehrává podle záhadného schématu, je znepokojivá, matoucí a plná neznámých. Na cestě po stopách ukazujících nečekaným směrem se Nina ocitá mnohem blíž vlastní nepoznané minulosti, než by jí bylo milé.

Čas se krátí, a zatímco se zužuje okruh podezřelých, dávné události se kuriózní shodou náhod střetnou s přítomností a donutí Ninu k nejvyšší myslitelné oběti.

„Isabella Maldonado mistrně buduje napětí. Sofistikovaně přikládá jeden dílek složité mozaiky případu za druhým, takže příznivce thrillerů musí strhnout od první strany.“

– Publishers Weekly

„Napínavá jízda od začátku až do konce. Odstartuje v neskutečném tempu a už nezpomalí. Jeden z nejlepší thrillerů letošního roku!“

– Red Carpet Crash

„Hadí oči, to je nervy drásající jízda po dvoukolejné trati policejního pátrání a vlastní minulosti… S Ninou Guerrerovou stvořila Isabella Maldonado nezapomenutelnou hrdinku.“

– Criminal Element

Vychází v překladu Jiřího Chodila 12. dubna 2022

Pohlednice z Paříže – Alex Brownová

Životní příběhy dvou Angličanek, které od sebe dělí téměř století

Píše se rok 1917, Evropou zmítá první světová válka a mladá zdravotní sestra Beatrice Crawfordová opouští bezpečí svého domova ve Velké Británii, aby se mohla na francouzských bojištích starat o zraněné vojáky. Ani o desítky let později, když Francie podlehne nacistické okupaci a Paříž přikryje temný stín, Beatrice nedokáže jen nečinně čekat na záchranu. Komu však v tomhle novém, nebezpečném světě může věřit?

V roce 2019 do Paříže přijíždí Annie Lovellová, jež bez rozmýšlení skočila po možnosti navštívit byt, který ve městě zdědila její londýnská sousedka. Vedle příjemného vytržení z každodenního života tam na ni čeká i překvapení, které možná změní celý její život – podaří se jí totiž objevit Beatriciny skryté deníky.

Uchvácena strhujícím vyprávěním i nádherou Města světel skládá dohromady mozaiku dávných událostí, jež Beatrice uvedla do chodu… a které ještě stále čekají na své završení.

„Mistrovské dílo.“

–Melanie Blake, autorka románu Mrchy

„Strhující příběh, který si zamilujete.“

– Jill Mansell, autorka knih Ty a já, navždy a Tohle může všechno změnit

„Nemohla jsem to odložit.“

– Lesley Pearse, autorka knih Společnice a Dům na druhé straně ulice

Vychází v překladu Jitky Jiterské 15. dubna.

Dům na Riviéře – Natasha Lesterová

Co vše člověk obětuje, aby zabránil nacistům v krádeži nejslavnějších uměleckých děl?

Paříž, 1939: Nacisté si myslí, že Éliane nerozumí německy. Domnívají se, že pro ně pouze katalogizuje umělecká díla, aniž by tušila, že kradou národní poklady do svých soukromých sbírek. Jenže to se mýlí. Dívka pečlivě dešifruje jejich poznámky a předává informace odboji.

Éliane však rozehrála nebezpečnou hru. Odváží se svěřit svá tajemství muži, kterého kdysi milovala? Nezradí ji znovu? Éliane nemá šanci to s jistotou zjistit… dokud ji večírek v úchvatné vile na francouzské Riviéře nevystaví zcela nové úrovni nebezpečí.

Současnost: Remy Langová chce zapomenout na tragédii, kvůli níž se její život ocitl v troskách, a proto se vydává do domu na Riviéře, který za záhadných okolností zdědila. Během třídění knih objevuje evidenci uměleckých děl ukradených během druhé světové války. V šoku zjišťuje, že její součástí je i obraz, který už od dětství visí na stěně jejího pokoje. Kdo vlastně byli její předci? Neskrývá dům na Riviéře větší tajemství, než jakému je Remy schopná čelit?

„Dojemná meditace o bolestné ztrátě a odvaze začít znovu. Román je drsnou připomínkou toho, jak minulost ovlivňuje přítomnost. Četla jsem jej dlouho do noci a otáčela stránku za stránkou, jen abych mohla sledovat osud Remy, která řeší záhadu tajemného obrazu a dozvídá se, co se stalo s odbojáři, kteří riskovali životy, aby zachránili jiné.“

– Janet Skeslien Charlesová, autorka knihy Pařížská knihovna

„Napětí, intriky a sebeobětování jsou jádrem fascinujícího příběhu o uměleckých dílech ukradených nacisty, založeného na skutečných událostech a osudech.“

– Ruth Druartová, autorka knihy Když Paříž spala

„Strhující srdceryvný příběh, který propojuje nacisty okupovanou Paříž se současným sluncem zalitým pobřežím jižní Francie. Dům na Riviéře je román, na který dlouho nezapomenu.“

– Posy Lovellová, spisovatelka

Vychází v překladu Zdenky Liškové 20. dubna.

Lhát se nemá – Allison Brennanová

Sehraná dvojice Costa a Quinnová se vrací v pokračování bestselleru Třetí na řadě

Když v oblasti jižně od Tucsonu začne z neznámých příčin hynout divoká zvěř, mladá aktivistka z místní univerzity se sama vydává do hor pátrat. Vzápětí je ale i ona nalezena mrtvá a tucsonská policie s vyšetřováním případu rozhodně nespěchá. Mobilní vyšetřovací jednotka vedená samotářským agentem FBI Mattem Costou a svéráznou policistkou Karou Quinnovou však zareaguje okamžitě.

Vyšetřovatelé do města dorazí v utajení a s cílem získat nová vodítka se infiltrují do rafinerie mědi. Důkazy, které tam najdou, je zavedou do nehostinné arizonské pouště…

Costa a Quinnová pročesávají zdecimovanou krajinu, která nepřestává vydávat svědectví o zločinech mnohem vážnějších, než se zprvu zdálo – obchodu s bílým masem i dalších nevyřešených vraždách.

Jak počet obětí narůstá, dochází jim, že tento případ je komplikovanější, než si mysleli. Není ale cesty zpět, hodiny tikají a agenti musí odhalit původce vražedného běsnění dřív, než přijdou o život další nevinní lidé… nebo oni sami.

„Allison Brennanová je vždy zárukou kvality, ale její nejnovější a nejambicióznější kniha je skutečně mistrovským dílem.“

– Providence Journal

„Pokračování knihy Třetí na řadě ohromí čtenáře celou řadou fascinujících detailů z policejní práce od zajišťování stop po forenzní účetnictví.“

– Booklist

„Pokračování bestselleru Třetí na řadě přináší strhující děj a skvěle vystavěnou zápletku.“

– Publishers Weekly

Vychází v překladu Hany Sichingerové 25. dubna.

Ďábel si počká – Maxime Chattam

Ludivine Vanckerová se opět utká s brutálním a lstivým zlem

Zadržený kurýr převáží něco mnohem horšího než zásilku drog.

V brlohu, který vypadá jako předsíň pekla, je nalezen muž s podříznutým hrdlem.

Dvojice teenagerů chladnokrevně postřílí desítky pasažérů vysokorychlostního vlaku TGV.

Zdraví lidé umírají ve svých domovech s tváří vyjadřující nepopsatelnou hrůzu…

Ludivine Vanckerová z oddělení vyšetřování pařížského četnického sboru po svých zkušenostech s absolutním zlem a spolčením brutálních zločinců před dvěma lety brzy pochopí, že všechny tyto případy nejspíš spojuje jedna krvavá nit, jedna chladná psychopatická, manipulativní osobnost – a mladé vyšetřovatelce nic nemůže zabránit ve sledování stop vedoucích od pachatelů k líhni jejich zvrácené inspirace. Ke kořeni strachu. Ponoří se do temných vod a je připravena jimi proplout, aby zastavila rostoucí epidemii zla přímo u zdroje. Tam na ni čeká nejspíš sám ďábel…

Po Spolčení ničemů (Metafora, 2021) představuje Ďábel si počká další Chattamův mistrovský thriller, který vám nedá v klidu usnout.

„Působivé a mrazivé!“

– Le Parisien

„Thriller, z něhož opět bude trhák.“

– Le Point

„Jak jsme u Maxima Chattama již zvyklí, nabízí neprůstřelnou logiku událostí a zápletky, dokonale vyvážené postavy a napínavý děj plný vzrušení a zvratů.“

– Le Figaro

Vychází v překladu Tomáše Havla 30. dubna.

Přečtěte si také:

Právě vychází strhující krimi Žena v ohni
Právě vychází strhující krimi Žena v ohni

Vydejte se se Ženou v ohni do nebezpečného světa umění! Mladá reportérka Jules se pouští po stopách legendárního obrazu. Není ale…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho
Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho

Oblíbili jste si sérii Freyja a Huldar? Pak vás na jaře jistě potěšil thriller Panenka. To ale není vše, na…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022

Edičním plán na druhou polovinu roku 2022 je tady! Připravte si kalendáře, bude to velké!

Číst více
Předsta­vujeme