Logo

Život mezi řádky

9788076252547

Jak se thriller Žena v ohni inspiruje historickými událostmi

21.12.2022

Je tomu již pár let, co zprávami proběhla reportáž o tom, že celníci objevili v bytě osmdesátiletého Mnichovana sbírku 1 500 obrazů, ve které nechyběla díla Picassa, Kokoschky, Matisse nebo Chagalla. Obrazy zřejmě zabavili nacisté židovským sběratelům a dvě stě z nich se nacházelo na seznamu hledaných uměleckých děl, přičemž jejich odhadovaná hodnota přesáhla 24 miliard korun.

Napínavý román Žena v ohni od americké spisovatelky Lisy Barr, který jsme před nedávnem v Metafoře vydali, vypráví podobný příběh. Reportérka Jules Rothová v něm pátrá po ztraceném obraze, který během druhé světové války odcizili nacisté. Děj začíná v Chicagu, kde jejího nového zaměstnavatele osloví slavný návrhář luxusní obuvi Ellis Baum, aby pro něj legendární Ženu v ohni našel. Celá mise musí být ale přísně tajná, protože Jules není jediná, kdo se po její stopě pouští! Jak celý příběh dopadne? Podaří se mladé hrdince slavný obraz vypátrat, anebo je dílo navždy ztraceno? To se už budete muset zjistit sami.

Knihu pořídíte s 15% slevou v našem e-shopu.

Lisa Barr je zkušená novinářka, která pracovala jako redaktorka deníku Jerusalem Post, šéfredaktorka časopisů Today’s Chicago Woman a Moment a jako redaktorka a reportérka deníku Chicago Sun-Times. Během své novinářské kariéry referovala o událostech světového významu. Je autorkou románů Fugitive Colours (historický thriller z druhé světové války, získal cenu Hollywoodského filmového festivalu za nejlepší nepublikovaný rukopis a Zlatou medaili IPPY pro nezávisle píšící autory) a Unbreakables (feministický román o ženě hledající sama sebe). Jako autorka, novinářka a bloggerka se objevila v pořadech Good Morning America a Today. Žije poblíž Chicaga s manželem a třemi dcerami.

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Dubnové novinky z Metafory
Dubnové novinky z Metafory

Duben – Apríl – je charakteristický svou proměnlivostí. Počasí se střídá prakticky každý den. Zastihnout nás mohou deštivé, smíšené i…

Číst více
Novinky
Březnové novinky z Metafory
Březnové novinky z Metafory

Jaro již pomalu klepe na dveře a s ním i naše březnové novinky! Co si naše nakladatelství pro vás na…

Číst více
Novinky
Únorové novinky z Metafory
Únorové novinky z Metafory

Únorové novinky jsou tady! Napínavé thrillery i křehká romantika. Pojďte se podívat, na co se můžete v dalším měsíci těšit.

Číst více
Novinky