Logo

Život mezi řádky

Květnové novinky z Metafory

6.5.2024

Květen, to jsou rozkvétající květiny a začátek teplého počasí, které nás láká ven do přírody. Je to čas, kdy se začínají konat různé festivaly a oslavy, a kdy se mnoho z nás začíná těšit na letní dovolenou. Květen také symbolizuje období nového začátku a růstu, jak přírodního, tak osobního. Je to čas, kdy se často cítíme plni nové energie a chuti do života. A co si v tomto měsíci pro vás připravila naše redakce?

Podstata touhy – Carla Guelfenbein

Úspěšná, ale zraněná čtyřicátnice a charismatický světoběžník se setkávají v Londýně. Brzy propadají jeden druhému a začínají bouřlivý milostný vztah na dálku. V románu jedné z nejlepších současných chilských spisovatelek sledujeme zrod bezbřehé vášně, s níž přichází nejen erotické naplnění, ale po prvotním oslnění i žárlivost a touha ovládat.

„Rafinovaně delikátní, průzračné, plné soucitu.“
– John Maxwell Coetzee, laureát Nobelovy ceny za literaturu

„Carla Guelfenbein, neústupná glosátorka složitosti dnešní doby, je výrazným hlasem mezi chilskými autorkami.“
– Marcela Serrano, chilská spisovatelka

„Jedna z nejvýznamnějších chilských autorek počátku 21. století.“
– chilský list El Mercurio

Kniha vychází v překladu Jitky Schmidtové 7. května 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Rande s padesátkou – Jane Porter

Paige je zralá žena, miluje své tři čerstvě dospělé dcery, práci vysokoškolské profesorky a zavedený životní styl. Když jí do života znovu vstoupí Jack, profesor biologie, s nímž před třiceti lety na stáži ve Francii prožila vášnivý románek na jednu noc, musí se rozhodnout, jestli chce skočit do všeho po hlavě a ještě jednou to s láskou zkusit.

„Tato kniha je neuvěřitelná. Je to příběh dvou silných osobností a já si zamilovala jak Paige, tak Jacka. Oba vedli spokojený život a nic nehledali, a přesto nakonec našli něco, co stojí za to si hýčkat.“
– čtenářská recenze, Goodreads

„Jane Porter rozumí vášni zralé lásky… Chytré, potěšující.“
– Robyn Carr, spisovatelka, autorka série Virgin River

Kniha vychází v překladu Zdenky Liškové 11. května 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Anna O. – M. J. Blake

Čeho jsme schopni ve spánku? A neseme za to odpovědnost? Omlouvám se, myslím, že jsem je zabila, napsala Anna Ogilvyová před čtyřmi lety, než ji našli spící a zakrvácenou na místě dvojnásobné vraždy. Doktor Prince, odborník na poruchy spánku, je poslední šancí na její probuzení i na dopátrání se pravdy. Je připraven čelit lavině, kterou tím spustí?

„Rozhodně jeden z nejlepších thrillerů roku.“
– Lee Child

„Nestydatě omračující dílo… Jeden z nejlepších zvratů, jaké jsem kdy četl.“
– David Baldacci

„Nepřetržitá napínavá jízda temnými zákoutími lidské mysli plná dějových zvratů.“
– Jeffery Deaver

Kniha vychází v překladu Hany Sichingerové 15. května 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Přežij, pokud můžeš – Rebecca Zanetti

Uprostřed kruté zimy loví vycházející hvězda FBI Laurel Snowová sériového vraha s děsivým modus operandi. Poblíž kostelů byla nalezena těla – každému z nich vrah strčil do krku valentýnské bonbony ve tvaru srdce. Oběťmi jsou dobří muži s rodinami a silnou vazbou na komunitu – alespoň to tak vypadá, dokud Laurel a její tým nezačnou vyšetřovat.

„Tato kniha je dalším skutečným mistrovským dílem od Rebeccy Zanetti! Právě jsem dočetla třetí díl a moje mysl se stále snaží zpracovat vše, co jsem právě přečetla. Způsob, jakým Rebecca Zanetti píše, okamžitě upoutá vaši pozornost a čtenář se plně zapojí do děje.“
– čtenářská recenze, Amazon

„Už je to dlouho, co se mi líbila hlavní hrdinka natolik, jako je tomu u Laurel. Originální a svěží postava! Huck je skvělý partner, osobně i profesionálně. Ani jeden není dokonalý, ale jeden v druhém vyzdvihují to nejlepší.“
– čtenářská recenze, Amazon

Kniha vychází v překladu Zdenky Liškové 31. května 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

Přečtěte si také:

Červencové novinky z Metafory
Červencové novinky z Metafory

Červenec je měsícem plným slunce a prázdninového nadšení. V mnoha zemích je to čas letních dovolených, kdy lidé vyrážejí k…

Číst více
Novinky
Červnové novinky z Metafory
Červnové novinky z Metafory

Červen nám přináší vytoužené teplé počasí a delší slunečné dny. V tomto měsíci se slaví mnoho událostí a svátků, včetně…

Číst více
Novinky
Dubnové novinky z Metafory
Dubnové novinky z Metafory

Duben – Apríl – je charakteristický svou proměnlivostí. Počasí se střídá prakticky každý den. Zastihnout nás mohou deštivé, smíšené i…

Číst více
Novinky