Logo

Život mezi řádky

Lednové novinky z Metafory

18.1.2024

Lednové knižní novinky z Metafory jsou tady, pohodlně se usaďte a připravte si horký čaj. Příjemné čtení přejeme…

 

 

A co bylo dál – T. L. Swan

Ležely jim u nohou ty nejkrásnější ženy světa, ale oni chtěli jenom tu pravou. Ačkoliv by to málokdo čekal, všichni bratři Milesovi stanuli před oltářem. To, že nosí prstýnek, však neznamená, že jsou jejich životy nudnější a noci klidnější. Naopak.

Závěr moderní eroticko-romantické série o bratrech Milesových z pera bestsellerové autorky T. L. Swanové.

Naprosto dokonalé. Každý epilog se nesl ve stejném duchu jako kniha, na kterou navazoval. Teď bych si nejradši přečetla celou sérii od začátku.
– čtenářská recenze, Goodreads

Nádherná kniha na závěr série. Mrzí mě, že Milesovi bratři končí, ale zároveň mě hřeje u srdce, jak to všechno dopadlo. T. L. Swanová odvedla skvělou práci.
– čtenářská recenze, Goodreads

Kniha vychází v překladu Michaely Vavrušové 24. ledna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Když zmizela – Alex Dahl

V norském Sandefjordu žije v ústraní Liv, osamělá matka se záhadnou minulostí a autistickým synem. Udělá všechno, aby ho ochránila. V Miláně vstupuje do velkého světa předváděcích mol mladinká Ruska Anastasia. I ona zakrátko udělá vše, aby z něj unikla. Mají snad oba příběhy něco společného? Novinářka Selma rozkrývá největší kauzu své kariéry.

Osamělá matka, autistický syn, modelka a reportérka. Čtyřmi hlasy vyprávěný psychologický thriller oceňované norsko-americké autorky.

„Neodložitelné čtení… Sdělná a odvážná kniha o temných zákoutích módního průmyslu, kdy Dahlová i navzdory silnému poselství dokáže udržet tempo vyprávění.“
– Daily Mail

„Zdařilý příspěvek k žánru severské krimi.“
– The Times

Kniha vychází v překladu Dany Chodilové 24. ledna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Šílená – Louisa Treger

Mladá Nellie Blyová přijíždí v roce 1887 do New Yorku a touží se prosadit jako reportérka. Jenže žádné noviny v té době o ženu v redakci nestojí. Zoufalá a umanutá Nellie ale deníku The World nabídne něco dosud nemyslitelného – reportáž z nechvalně proslulého blázince na Blackwellově ostrově, kam se nechá načas zavřít. Netuší, co její odvážný plán obnáší…

Poutavý historický román podle skutečné kauzy první investigativní novinářky na světě.

 

„Dojemné a silné.“
-The Sunday Times, Nejlepší historické knihy roku 2022

„Louisa Treger si vydobila místo jedné z předních autorek životopisné beletrie.“
-The Sunday Times, Jižní Afrika

„Strhující čtení.“
– The Heat Magazine, Výběr kritiků

Kniha vychází v překladu Veroniky Láskové 24. ledna 2024. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Přečtěte si také:

Červencové novinky z Metafory
Červencové novinky z Metafory

Červenec je měsícem plným slunce a prázdninového nadšení. V mnoha zemích je to čas letních dovolených, kdy lidé vyrážejí k…

Číst více
Novinky
Červnové novinky z Metafory
Červnové novinky z Metafory

Červen nám přináší vytoužené teplé počasí a delší slunečné dny. V tomto měsíci se slaví mnoho událostí a svátků, včetně…

Číst více
Novinky
Květnové novinky z Metafory
Květnové novinky z Metafory

Květen, to jsou rozkvétající květiny a začátek teplého počasí, které nás láká ven do přírody. Je to čas, kdy se…

Číst více
Novinky