Logo

Život mezi řádky

LETNÍ HOST: Příběh nezapomenutelného přátelství a ztraceného románu

10.1.2017

Neočekávané přátelství a tajemství jediného románu Antona Pavloviče Čechova… román, v němž se snoubí historická fakta se světem fantazie. Dojemný příběh o vášni a přátelství, jehož síla přetrvá dlouho po otočení poslední stránky.

Letní host, z nakladatelství Metafora, vypráví příběh tří nezapomenutelných žen, jejichž osudy se neočekávaně prolínají v různých časových rovinách. Kalifornská rodačka Alison Andersonová, spisovatelka a překladatelka, stvořila beletrizovaný životopis, který se čte jako nejnapínavější detektivka a romance v jednom.

LETNÍ HOST: Příběh nezapomenutelného přátelství a ztraceného románuZinaida, mladá lékařka, je postupnou ztrátou zraku donucena přerušit kariéru. Žije v ústraní na rodném venkovském sídle a píše deník, v němž zaznamenává dění kolem sebe. Právě ono léto jí dělá společnost petrohradská rodina, která si pronajme domek na jejich pozemku. Čerstvě nevidomá Zinaida se hluboce spřátelí s mladým Antonem Pavlovičem, začínajícím spisovatelem, kterého svět zatím nezná, ale jednou provždy si jej bude pamatovat jako velkého Čechova.

 

O mnoho let později, za mrazivé zimy roku 2014, přistane Zinaidin deník ve schránce překladatelky Any Hardingové. Poslala jí ho Káťa Kendallová, majitelka malého londýnského nakladatelství, s nadějí, že si vydáním deníku zajistí lepší budoucnost. Ana nadšeně přijímá špatně placenou práci na překladu jako rozptýlení od profesních i osobních zklamání. Pouhý zájem se záhy změní ve vášnivé zaujetí, Ana i Káťa jsou uchváceny popisem dvouletého přátelství Zinaidy s Čechovem.

Napsal Čechov skutečně tajemný román, po kterém Ana s Káťou pasou? Milovala Zinaida mladého spisovatele, nebo byli jen velmi dobří přátelé? Propadněte se s autorkou a hrdinkami Letního hosta do historie i současnosti, do neskutečného světa literatury, touhy a lásky. Zkuste rozlišit, co je pravda a co si autorka jen přimyslela.

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout zde.

Tři ženy, tři životy a jeden deník, oddělené časem i místem, se nečekaně propojí. Zinaida díky unikátnímu vztahu s Čechovem získává nejen spřízněnou duši, ale i projasnění temného života. Káťa, nejprve zoufalá z marné snahy zachránit své nakladatelství i manželství, nachází vnitřní klid a Ana, stravována touhou objevit jediný Čechovův román, o němž se Zinaida zmiňuje v deníku, nakonec pochopí, že ji to šťastnější neučiní.

Letní host
Mohlo by vás zajímat:
Letní host
Více informací o knize

Přečtěte si také:

První kapitola z knihy: Zdroj
Zdroj

Otevřete mysl, využijte potenciál svého mozku a zásadním způsobem změníte svůj život. Kniha, postavená na nových vědeckých poznatcích ohledně neuvěřitelné…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek