Logo

Život mezi řádky

9788073595135

LETNÍ HOST: Příběh nezapomenutelného přátelství a ztraceného románu

10.1.2017

Neočekávané přátelství a tajemství jediného románu Antona Pavloviče Čechova… román, v němž se snoubí historická fakta se světem fantazie. Dojemný příběh o vášni a přátelství, jehož síla přetrvá dlouho po otočení poslední stránky.

Letní host, z nakladatelství Metafora, vypráví příběh tří nezapomenutelných žen, jejichž osudy se neočekávaně prolínají v různých časových rovinách. Kalifornská rodačka Alison Andersonová, spisovatelka a překladatelka, stvořila beletrizovaný životopis, který se čte jako nejnapínavější detektivka a romance v jednom.

LETNÍ HOST: Příběh nezapomenutelného přátelství a ztraceného románuZinaida, mladá lékařka, je postupnou ztrátou zraku donucena přerušit kariéru. Žije v ústraní na rodném venkovském sídle a píše deník, v němž zaznamenává dění kolem sebe. Právě ono léto jí dělá společnost petrohradská rodina, která si pronajme domek na jejich pozemku. Čerstvě nevidomá Zinaida se hluboce spřátelí s mladým Antonem Pavlovičem, začínajícím spisovatelem, kterého svět zatím nezná, ale jednou provždy si jej bude pamatovat jako velkého Čechova.

 

O mnoho let později, za mrazivé zimy roku 2014, přistane Zinaidin deník ve schránce překladatelky Any Hardingové. Poslala jí ho Káťa Kendallová, majitelka malého londýnského nakladatelství, s nadějí, že si vydáním deníku zajistí lepší budoucnost. Ana nadšeně přijímá špatně placenou práci na překladu jako rozptýlení od profesních i osobních zklamání. Pouhý zájem se záhy změní ve vášnivé zaujetí, Ana i Káťa jsou uchváceny popisem dvouletého přátelství Zinaidy s Čechovem.

Napsal Čechov skutečně tajemný román, po kterém Ana s Káťou pasou? Milovala Zinaida mladého spisovatele, nebo byli jen velmi dobří přátelé? Propadněte se s autorkou a hrdinkami Letního hosta do historie i současnosti, do neskutečného světa literatury, touhy a lásky. Zkuste rozlišit, co je pravda a co si autorka jen přimyslela.

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout zde.

Tři ženy, tři životy a jeden deník, oddělené časem i místem, se nečekaně propojí. Zinaida díky unikátnímu vztahu s Čechovem získává nejen spřízněnou duši, ale i projasnění temného života. Káťa, nejprve zoufalá z marné snahy zachránit své nakladatelství i manželství, nachází vnitřní klid a Ana, stravována touhou objevit jediný Čechovův román, o němž se Zinaida zmiňuje v deníku, nakonec pochopí, že ji to šťastnější neučiní.

Letní host
Mohlo by vás zajímat:
Letní host
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Právě vychází strhující krimi Žena v ohni
Právě vychází strhující krimi Žena v ohni

Vydejte se se Ženou v ohni do nebezpečného světa umění! Mladá reportérka Jules se pouští po stopách legendárního obrazu. Není ale…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho
Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho

Oblíbili jste si sérii Freyja a Huldar? Pak vás na jaře jistě potěšil thriller Panenka. To ale není vše, na…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022

Edičním plán na druhou polovinu roku 2022 je tady! Připravte si kalendáře, bude to velké!

Číst více
Předsta­vujeme