Logo

Život mezi řádky

9788076250956

Recenze – Ať zemře

17.9.2020

SARAH PINBOROUGH je autorkou vynikajícího thrilleru VÍ O TOBĚ, který já osobně považuji za jeden z nejlepších thrillerů, který jsem kdy četla. Proto, když jsem zjistila, že nakladatelství Metafora chystá další kousek od této autorky, neskutečně jsem se těšila. Pojďte se se mnou podívat do horkého amerického Savannah, kde pod rouškou dokonalosti bují silné vášně.

Být druhou manželkou je vždy zavazující, žít ve stínu té první, té dokonalé, není vždy jednoduché. Marcie o tom ví své. Před pár lety se jí povedlo ulovit bohatého právníka Jasona a díky sňatku s ním se katapultovala mezi jižanskou smetánku a dělá vše proto, aby se v ní udržela. Dá se říci, že se jí to i daří, okruh manželových přátel ji přijal, v podstatě má vše, co si mohla přát.

To vše se změní v okamžiku, kdy si jejich přítel, Jasonův šéf, po smrti své ženy Eleanor přiveze ze své cesty po Evropě novou manželku. Keisha je mladá, nádherná, nespoutaná a je z Nigérie. Tato kombinace již sama o sobě vzbudí velký zájem mezi místní honorací. Savannah je typické jižanské město spoutané spoustou starých tradic, město, kde se mezi místní smetánkou až příliš dbá na dokonalost, dobrou pověst a hlavně na bezchybný původ. To poslední nemá ani Marcie a ani Keisha. Marcie se cítí v ohrožení. Má pocit, že její manžel Jason se až příliš moc zajímá o Keishu. A to ona nesmí dovolit. Rozhodne se proto se s potenciální sokyní sblížit. Stane se ovšem to, co by Marcie ani ve snu nenapadlo – obě dvě ženy se sblíží a stanou se z nich přítelkyně. Co se bude dít dále ve vlně veder, které zachvátily Savannah? To si musíte přečíst sami.

Zas a opět musím i tuto autorčinu knihu hodnotit velice vysoko. Je plná zvratů, na které je SARAH PINBOROUGH mistryně. Přiznám se, že jsem vůbec neodhadla, kam bude děj směřovat, jak se bude vyvíjet vztah těchto dvou „druhých manželek“, co vše se bude odehrávat. A fakt jsem zírala. A nebylo to poprvé a ani naposled v této knize, kdy jsem zůstala s pusou dokořán a řekla si, tak to je teda mazec. Autorka se neštítí ničeho, jde na dřeň, perfektně zachytila černá zákoutí duše našich hrdinů, věci a skutky, které nechtěli, aby vyšly na světlo. Černá magie, voodoo, drogy, nevázaný sex, to vše zde najdete. Obraz jižanské smetánky je zde velice věrný. Já mám knihy odehrávající se na americkém Jihu moc ráda a musím uznat, že autorce se toto povedlo velice dobře zachytit. A ten konec je naprosto dokonalý, byla jsem sice v šoku, ale potom jsem autorce musela složit poklonu, protože to byla prostě bomba. Za mě jedno velké doporučení, přečtěte si tuto knihu.

Zdroj: Knižní střípky

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Recenze – Kult – Tahle hra má jasná pravidla. Jenže kdo je určuje?
Recenze – Kult – Tahle hra má jasná pravidla. Jenže kdo je určuje?

Přečtěte si působivou recenzi na lukbook.cz, ve které se dozvíte, zda stojí druhý díl za to. My věříme, že ano!…

Číst více
Recenze
Recenze – Třetí na řadě
Třetí na řadě

Tři dny do další vraždy. Šest dní, než zemře jeden z nich. Přečtete si recenzi strhujícího thrilleru Třetí na řadě,…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze – Útočiště
Útočiště

Co skrývá tajemný ostrov? A co skrývá lidská mysl? Přečtěte si recenzi nového románu vycházející hvězdy francouz-ského thrilleru.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze