Logo

Život mezi řádky

Recenze Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

15.10.2018

O stresu, hektice a věčném nestíhání byly napsány spousty knih. O tom, jak se se vším vyrovnat také. Ale pokud chcete k tomu všemu zažít kus Itálie, polechtat své chuťové buňky pořádnou dávkou receptů a zažít vzrušení, které provází nefalšované (nejen)italské flirtování, pak je kniha Bella figura to pravé přímo pro vás.

Hlavní hrdinka žije v neustálém shonu v zápřahu velkého vydavatelství časopisu o módě a životním stylu. Jak paradoxní, že díky své práci byla neustále vynervovaná, osamělá, bez partnera a s kily navíc. Ve chvíli, kdy přišla výpověď, zdálo se to jako jediné možné řešení – její svět se hroutil a byla zapotřebí změna. A tak se Kamin vydává do neznáma. Přijme nabídku své známé a pronajme si od ní byt ve Florencii, kde se hodlá věnovat práci na knize. Jako rodilá Íránka už totiž delší dobu uvažovala nad sepsání své rodinné historie, jenže stále se nedostávalo času nebo chuti. Teď je odhodlána vše změnit.

Ve Florencii se setkává s celou škálou osobností, ať už se jedná o barmana z protějšího podniku, malíře, který je jejím sousedem, prodavače na trhu nebo kontroverzní umělkyni. Všechen kaleidoskop nejrůznějších přátel jen doplňují chutě, se kterými ji seznamují. Itálie je totiž plná šťavnatých plodů a je hlavně schopná z nich udělat poklady. A tak se Kamin seznamuje nejen s lidmi, ale i snovými možnostmi, které přináší požitek z jídla.

Bella Figura: Jak žít, milovat a jíst po italsku
Mohlo by vás zajímat:
Bella Figura: Jak žít, milovat a jíst po italsku
Více informací o knize

Celá kniha je vyprávěním autorky a jejími vzpomínkami na první rok v Itálii. Pozitivně na mě působil fakt, že se jedná o skutečný příběh, kde se střídají dny dobré i ty horší. Nejedná se o prvoplánový romantický příběh plný sladkosti a vyumělkovanosti. Kamin zažívá chvilky plné romantiky, ale i strmé pády z opuštění, nachází přátele, ale některé i ztrácí. A tak, jak to umí jen život sám, se probíjí svou vlastní cestou. Vedle jejích osobních zážitků můžete sledovat i kulinářskou proměnu mladé ženy a vliv, jaký má dobrá strava na zdraví i vzhled.

Můžu říct, že v sekci tzv. „budovatelských románů“ je Bella figura jednou z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Za sebe ji můžu doporučit, ale samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že je kniha orientována na slečny a paní, nikoli na „ostřílené chlapáky“. Pokud se chcete pobavit během letních večerů, zažít vzrušující cestovatelský i osobní zážitek, pak touto knihou nešlápnete vedle. Možná vás kniha posune i po stránce lidské a začnete si víc vážit samy sebe a možná si minimálně pochutnáte na dobrém jídle s přáteli. To všechno jsou positiva, která může kniha přinést.

Hodnocení autora recenze: 9/10

Recenze knihy vyšla na webu CBDB.cz

Přečtěte si také:

Recenze: Zlatá klec
Zlatá klec

Nevěř mu. Nevěř nikomu. Zlatá klec je napínavý román zasazený do Stockholmu, který se točí kolem Faye, ženy připravené udělat…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze: Katarze
Katarze

Detektiv Huldar a dětská psycholožka Freyja musí zastavit nemilosrdného vraha, který chce jediné: aby jeho oběti trpěly a litovaly. Přečtěte…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze: Ocejchovaná
Ocejchovaná

Vražda, jejíž stopy vedou z chladného Dánska až do africké Ugandy. Příběh o nespravedlnosti a odplatě, rodinných poutech a o…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze