Logo

Život mezi řádky

Recenze: Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě

12.8.2019

Jste zhrzená, nešťastná… a bez toho chlapa zatraceného už nikdy nebude váš život stejný? Pak pro vás máme tři jednoduché rady, jak se přenést přes rozchod:
1. dopřejte si sekvenci dlouhých očistných nádechvýdechů
2. zajděte si na masáž
3. a odříkejte mantru „všechno je naprosto v pořádku“ desetkrát dokola, každé ráno do polštáře… při bolestném zjištění, že na druhé straně nikdo neleží…

A teď vážně! Pod “edicí lásky” se nemusí vždycky schovávat novodobá harlekýnka, José Armando, rady, jak být znovu spokojená, emancipovaná a v kurzu, ani odchody ruku v ruce do západu slunce. Někdy je to s (sebe)láskou krapet zašmodrchanější. A víc jak pan Božský č. 2 vám prostě prospěje nová kočka, pár dobrých kamarádů po boku, tabulka čokolády… a nevyhnutelná cesta přímo skrz epicentrum porozchodové bolesti.

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě je poetický příběh o začátcích, koncích – a všem mezi tím. Sladkokyselý jako život sám. Silvia Arazi totiž ví, že růžové brýle letos v létě nefrčí. A všechny ty city nezamázne nová řasenka ani účet na Tinderu. Jizvy jsou totiž hlubší, než se zdá – a dlouhé stejně jako seznam našich strachů.
Nakolik nás a naše vztahy ovlivňuje rodina a role, kterou nám přisoudila? Bolístky z dětství, nebo pár nevinných vět z úst našich nejmilovanějších? Při zběsilé snaze „nebýt jako naši rodiče“ se jim někdy až groteskně přibližujeme…
V dětství neustále zastíněnou starší sestrou, s otcem skrývajícím zásadní tajemství a chladnou, sebestřednou matkou.
Jestliže důvody, proč se dokážeme zamilovat, jsou absurdní a rozmarné, pak důvody, proč se nezamilujeme, jsou ještě podivnější. Muž, který stál vedle mě, mi nabízel všechno, co jsem kdysi žádala po Pedrovi. Ale moje srdce bylo ledové jako kámen.
Útlou knížku přečtete během dvou poobědových káv, ale přemýšlet o ní (a o sobě) budete ještě dlouho.

Vendula Freundová

Zdroj: https://blog.knihy.cz/2019/07/18/recenze-zacatky-konce-a-vsechno-mezi-tim/

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Recenze – Kult – Tahle hra má jasná pravidla. Jenže kdo je určuje?
Recenze – Kult – Tahle hra má jasná pravidla. Jenže kdo je určuje?

Přečtěte si působivou recenzi na lukbook.cz, ve které se dozvíte, zda stojí druhý díl za to. My věříme, že ano!…

Číst více
Recenze
Recenze – Ať zemře
Ať zemře

Být ta druhá může být vražedné. Přečtěte si recenzi oceňovaného thrilleru Ať zemře od bestselletové autorky Sarah Pinborough.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze – Třetí na řadě
Třetí na řadě

Tři dny do další vraždy. Šest dní, než zemře jeden z nich. Přečtete si recenzi strhujícího thrilleru Třetí na řadě,…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze