Logo

Život mezi řádky

9788076250581

Recenze – Třetí na řadě

1.9.2020

Když na břehu jezera v Liberty Lake naleznou mrtvou ženu, spustí se tím nejen panika, ale další kolotoč pátrání po brutálním vrahovi. Vrahovi, kterému říkají Trojkový, protože své oběti zabíjí v rozestupu tří dnů a pak se na tři roky odmlčí.

Nikdo neví, kdo by to mohl být. Nikdo neví, co mají společného jeho oběti, a přesto se tento zabiják řídí přesně. Teď se po další třech letech objevil a FBI a místní policie ví, že mají jen málo času.

Pod Gradou, přesněji řečeno u jejich Metafory vyšla v těchto dnech nová kniha, která nám odstartuje novou detektivní sérii.

Start to je povedený a já jsem velmi ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst. Nebo spíše zhltnout, protože tohle byla kniha podle mého gusta.

Mám ráda tenhle typ příběhů, kdy se nám naservíruje jak pohled vraha, tak pohled vyšetřovatelů.

Tady byl náš pachatel představen už v úvodu, který si mě hned získal. Jeho způsob vraždění, uvažování a celé jeho počínání, kdy si myslí, že je nedotknutelný a bez chybičky. Naproti němu stojí tým lidí v čele s vyšetřovatelem Mattem Costou, kterému dobře sekundují další. Vědí, že mají velmi málo času a vodítek strašně málo. Hon začíná a čas plyne tuze rychle.

Jak jsem psala už na začátku, já si tohle užila. Jen jsem měla trochu problém, když jsem knihu četla večer v posteli. Občas jsem se až bála a pokud jsem šla někam po bytě, všude jsem raději rozsvítila. Atmosféra malého města, kde se stane vražda, je dokonalá. Máte pocit, že jste všemu přítomni. Přemýšlíte, jaký má náš vrah motiv a proč to dělá. Co je důvodem toho, že zabíjí?

Jak vyšetřování pokračuje, tak se vám představuje i tým vyšetřovatelů. Je tu Matt Costa, který to vše vede. Pak Kara Quinnová, policistka, která náhodou našla naši oběť. I ona má svá tajemství, která by si raději nechala pro sebe. Dále zmíním Catherine Jonesovou, psycholožku, která pomáhá sestavit profil našeho vraha. Nechtěla se tohoto vyšetřování účastnit. Má své důvody, které jí v tom brání, ale které nakonec stejně odsune stranou, aby mohla pomoci zastavit řádící bestii.

Čas ubíhá a vy sledujete divadlo, které před vámi hrají naši aktéři. Vrah si je jistý v kramflecích a pokračuje se svým zvráceným plánem. Jenže si neuvědomuje, že má v patách tým lidí, kteří jsou možná schopnější, než si on mohl představit. Dokončí vše tak, jak si plánoval? Co ho nutí tohle vše dělat?

To si zjistěte sami jako já a věřte, že budete překvapeni. Aspoň já byla a jsem opravdu ráda, že jsem si to mohla přečíst.

Zdroj: Medvědí oáza

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Recenze – Kult – Tahle hra má jasná pravidla. Jenže kdo je určuje?
Recenze – Kult – Tahle hra má jasná pravidla. Jenže kdo je určuje?

Přečtěte si působivou recenzi na lukbook.cz, ve které se dozvíte, zda stojí druhý díl za to. My věříme, že ano!…

Číst více
Recenze
Recenze – Ať zemře
Ať zemře

Být ta druhá může být vražedné. Přečtěte si recenzi oceňovaného thrilleru Ať zemře od bestselletové autorky Sarah Pinborough.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze – Útočiště
Útočiště

Co skrývá tajemný ostrov? A co skrývá lidská mysl? Přečtěte si recenzi nového románu vycházející hvězdy francouz-ského thrilleru.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze