Logo

Život mezi řádky

Recenze: Život podle Julie

14.8.2019

Volba je na tobě

„Nic nemusíš, Riley. Nemusíš skočit po všem, co na tebe mrkne. Nemusíš se strhat, protože ti všechno připadá neodkladné.“ Odkašlal si. A pak vypálil dobře mířený úder: „Když jsem na tebe včera večer čekal, měl jsem trochu času přemýšlet. Uvědomil jsem si, že i když jsi naprosto úžasná žena, nestojím o to, aby ses ke mně takhle chovala. Spokojený vztah vyžaduje věnovat tomu druhému určité množství času a úcty. Ani jedno pro tebe v této chvíli není prioritou.“

Pracujete v práci naplno, a přesto máte pocit, že to nestačí, že nestíháte, a zůstáváte v práci přesčas? Dochází vám nápady a motivace, máte pocit vyhoření?
Tato útlá motivační knížka může inspirovat i ženy na mateřské dovolené, protože má skvělé motto, které se dá přenést i do rodinného života. Život je totiž volbou priorit a je na nás udělat dobrá rozhodnutí.
„Julie přikývla. „Hodně přemýšlím, jak trávit svůj čas,“ řekla. „Čtyřiadvacet hodin denně. Sto šedesát osm hodin týdně. Sice to vypadá, že tím, jak vybrat to, co je pro mě důležité strávím příliš času, ale ten čas je zároveň vzácný, protože není neomezený. Nemůžu dělat všechno tak dělám to, co považuju za smysluplné a příjemné pro sebe a pro lidi, na nichž mi záleží.“
Autorka na krátkém příběhu ze života mladé ženy Riley, která pracuje snad na dvě stě procent, a přesto její vedoucí není s její prací spokojená, ilustruje, co v životě děláme špatně, a také, že je důležité umět vybírat.
V příběhu nechybí ani důležitá role rodiny a vztahů, a to jak milostných, tak přátelských. Riley je poslána na kurz ke známé odbornici na životní styl Julii, která na dobrých nápadech postavila svoje podnikání, a učí také ostatní, jak naložit s časem, který je konečný. Riley se po cestě na kurz dozví hned dvě nemilé věci, které zasáhnou do jejího osobního života, ale než příběh skončí, Riley najde novou cestu.
Kniha nám prozradí, jak je důležité mít svoji vizi a k ní směřovat, mít svoje priority a těch se držet.
Na konci knihy vás čeká takový návod, kdy vás autorka nenásilně prostřednictvím otázek, na které si odpovíte, nasměruje od vizí k dohledným cílům. A úplně na konci knihy naleznete otázky pro skupinovou diskusi, které však může využít i jednotlivec.
„Vždycky si najdeme čas na to, na čem nám opravdu záleží.“
Tato motivační kniha oslovila i mě, ačkoliv jsem v současné době na mateřské dovolené. Většina žen mi jistě dá za pravdu, že maminky často „pracují“ na víc než sto procent a mají neustále pocit, že den by měl mít více než jen dvacet čtyři hodin. Myslím, že i já jsem si odnesla ponaučení a rady, jak lépe využít svůj čas, který trávím v domácnosti a péčí o děti, stačí si jen správně nastavit priority.
Je to kniha, která může nastartovat správný směr, kterým byste se měli ubírat, přivede vás k zamyšlení a dá vám i několik rad.
Obálka knihy je naprosto geniální, symbol majáku, který ukazuje cestu lodím, aby bezpečně dopluly do přístavu, můžeme přenést. I tato kniha nám může ukázat tu správnou cestu, jak zdárně proplouvat naším životem.

„Očekávání jsou nekonečná.
Čas je konečný.
Vždycky si vybíráš.
Vybírej dobře.“

Doporučuji všem, kteří mají pocit, že už nevědí, jak dál, těm, co nic nestíhají, ať již pracujícím anebo ženám v domácnosti.

Autorka: Pavla Velehradská
Zdroj: https://www.chrudimka.cz/zivot-podle-julie

Koupit knihu na Grada.cz

 

Přečtěte si také:

Recenze: Zlatá klec
Zlatá klec

Nevěř mu. Nevěř nikomu. Zlatá klec je napínavý román zasazený do Stockholmu, který se točí kolem Faye, ženy připravené udělat…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze: Katarze
Katarze

Detektiv Huldar a dětská psycholožka Freyja musí zastavit nemilosrdného vraha, který chce jediné: aby jeho oběti trpěly a litovaly. Přečtěte…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze: Ocejchovaná
Ocejchovaná

Vražda, jejíž stopy vedou z chladného Dánska až do africké Ugandy. Příběh o nespravedlnosti a odplatě, rodinných poutech a o…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze