Logo

Život mezi řádky

9788076250321

Recenze: Zlatá klec

10.1.2020

Faye zůstala stát a dlouze se na ně dívala. Kolikrát je někdo zradí? Zničí jejich sny? Ležel před nimi dlouhý perlový náhrdelník zločinů, kterých se na nich muži dopustí. Zkušeností, jaké to je zůstat stranou, být souzená podle vzhledu, snažit se zapadnout, zalíbit se – zkušeností, které spojovaly ženy všeho věku, všech zemí a ve všech dobách.

Opět jedna z knih, kde nebudu popisovat děj, protože anotace vystihuje vše potřebné. Jak již bylo řečeno, toto je příběh Faye, která odešla ze školy, aby podpořila svého budoucího manžela Jacka při založení jeho společnosti. Rozhodla se zůstat jako žena v domácnosti a snažila se, aby byl jejich život dokonalý. Ale nic není takové, jak vypadá na první pohled.

Možná to bude znít divně, ale já Faye fandila. Líbil se mi fakt, že se chtěla pomstít muži, který ji tak ublížil, zradil a ponížil. Její přítelkyni Chris jsem si oblíbila. Byla to kamarádka, která se snažila Faye podporovat a pomáhat, ať se dělo cokoliv. Všechny postavy byly opravdu velmi dobře vykreslené.

V té touze vězelo cosi primitivního. Už ve Starém zákoně se mluví o pomstě. Oko za oko, zub za zub. Obejít spravedlnost. Už ji nepoháněla jen vlastní nenávist, posiloval ji hlas tisíce a tisíce jiných žen. Probudila něco, co dřímalo příliš dlouho.

Kniha je rozdělena na tři části a ty pak do několika krátkých kapitol, které jsou velmi čtivé a střídá se zde přítomnost a minulost Faye. Camilla Läckberg si vše naplánovala do nejmenšího detailu. Nic nenechala náhodě. Dokázala úplně perfektně přecházet z minulosti do přítomnosti, aniž byste měli problém se orientovat.

Styl psaní autorky byl opravdu výtečný, příběh je snadno čitelný. Autorka mě vtáhla do děje a já se ocitla ve Stockholmu a měla jsem vše přímo před očima. Pro tuto knihu mám prostě a jednoduše samá superlativa.

„Ty flirtuješ s pokladníma?“
„Ale ne, já neflirtuju. Miluju tě, Jacku, to přece víš, ale nemůžu přece za to, že mi někdo složí poklonu?“
Jack si odfrkl. Sledovala jeho napjatá záda, když šel zpět do pracovny. Ačkoli cítila knedlík v krku, zároveň měla z jeho výbuchu podivnou radost. Zajímá ho, napadlo ji. Skutečně mu na ní záleží.

Tahle knížka byla prostě „WOW“. Já jsem spokojena a ještě víc. I když Zlatá klec působí předvídatelně, tak na konci mi spadla brada. Co z toho všeho plyne? Nezkoušejte naštvat ženu, nikdy nevíte čeho je schopna a jak se vám pomstí.

Za mě rozhodně palec nahoru. Láska, zrada, přátelství a pomsta. Tohle všechno a ještě daleko víc. Tato autorka má můj obdiv a já nejenže si chci přečíst pokračování, já si s radostí přečtu i její další knihy, protože tohle byla má první kniha a mě velmi těší, že jsem nesáhla vedle. 🙂

Zdroj: Pary a knihy

Koupit knihu na Grada.cz

Za obrazový doprovod děkujme serveru pixabay.com.

Přečtěte si také:

Recenze – Ať zemře
Ať zemře

Být ta druhá může být vražedné. Přečtěte si recenzi oceňovaného thrilleru Ať zemře od bestselletové autorky Sarah Pinborough.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze – Třetí na řadě
Třetí na řadě

Tři dny do další vraždy. Šest dní, než zemře jeden z nich. Přečtete si recenzi strhujícího thrilleru Třetí na řadě,…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze – Útočiště
Útočiště

Co skrývá tajemný ostrov? A co skrývá lidská mysl? Přečtěte si recenzi nového románu vycházející hvězdy francouz-ského thrilleru.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze