Logo

Život mezi řádky

Zářijové novinky z Metafory

5.9.2023

Podzim klepe na dveře a my vám přinášíme přehled našich zářijových novinek. Doufáme, že se vám budou líbit! Pěkné čtení 🙂

Zmiz, dokud můžeš – Rebeca Zanetti

Sotva zvláštní agentka FBI Laurel Snowová vyřešila jeden případ sériových vražd v rodném městě, kam se po letech vrátila, začnou se ve zdejších zasněžených horách opět objevovat mrtvoly. Všechny oběti jsou obklopené květy černých jiřin a mají jedno společné: jsou to úspěšné ženy s doktorským titulem. Je to pouhá náhoda?

„Další strhující příběh plný zvratů, intrik a tápání v mezilidských vztazích… Zanetti mistrně spojuje dobře vystavěnou zápletku, svižné tempo a výstižnou charakteristiku postav.“
– Publishers Weekly

„Rebecca Zanetti je mistryní detektivek s romantickým pozadím, které překypují nečekanými zvraty. Druhé pokračování slibně se rozvíjející série, jejíž hrdinkou je geniální a svérázná expertka na profilování sériových vrahů.“
– Kirkus Reviews

„Tuto autorku mám opravdu ráda. Její knihy se vždy velmi snadnou čtou, a přestože se nemůžu dočkat, až se dostanu na konec, abych viděla, kdo to udělal, vždy se zároveň nemůžu dočkat, až vyjde další kniha.“
– čtenářská recenze, Amazon

Kniha vychází v překladu Veroniky Láskové 1. září 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Horké vafle a ledové koupele – Karin Härjegård

Heleně se v jediném okamžiku zhroutí dosavadní spokojený život. Utíká do překrásné horské krajiny na pomezí švédsko-norských hranic, aby se pokusila najít sílu čelit novým výzvám. Pomůže jí drsné počasí, zatápění v kamnech, chození po horách, smažení vaflí a koupání v ledových plesech probudit v nitru znovu naději?

„Naprosto chápu, proč tento román vyhrál letošní cenu feel-good – protože tohle je opravdu skvost. Kniha má úžasnou atmosféru a je psána příjemným tempem, kde se potkává hloubka, vážnost a naděje. Popisy prostředí jsou fantastické, úplně se vidím, jak si po túře v horách pochutnávám na upečených vaflích. Toto je silný a emotivní příběh o nalezení sebe sama a odvaze čelit novým výzvám. Je v něm smutek, naděje, nevěra, přátelství, komplikované rodinné vztahy, temnota i vnitřní síla. Užívala jsem si každou stránku, ale zároveň ve mně poslední stránky probudily zvědavost, jak bude příběh pokračovat.“
– čtenářská recenze na adilibris.com

„Karin Härjegård píše tak niterně, věrohodně a přitom realisticky, že její díla jsou skutečnou perlou.“
– M-Magasin

Kniha vychází v překladu Edity Petrásové 6. září 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Nedokončený příběh – Rebecca Yarros

Osmadvacetiletá Georgia Stantonová má po smrti své prababičky, ikonické autorky romantických knih, vydat její nedopsaný rukopis o její životní lásce za druhé světové války. Dokončit ho má úspěšný spisovatel Noah Harrison. Potíž je v tom, že Georgia nevěří, že to Noah dokáže správně napsat. A všechno jen komplikuje jejich vzájemná chemie.

„Tuto knihu si musí přečíst každý fanoušek epických romantických příběhů, plných osobních obětí a příležitostných žhavých erotických scén.“ – Crossroads Reviews

„Tato kniha má všechno, co na příbězích zbožňuji – bohatý jazyk, silnou vášeň, nečekanou zápletku –, a to všechno drží pohromadě skvělý literární styl.“
– Amy Harmonová, autorka bestselleru žebříčku New York Times

„Čtenáři budou ohromeni.“ – Publishers Weekly

Kniha vychází v překladu Diny Podzimkové 11. září 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Dámy na zabití – Deanna Raybourne

Strávily život jako nejobávanější nájemné vražedkyně v tajné mezinárodní organizaci, ale nyní, v šedesáti letech, nemohou tyto čtyři přítelkyně v klidu odejít do důchodu – v tomto humorném thrilleru se totiž rozjíždí nebezpečná hra: zabij, nebo budeš zabita.

„Skvělý mix sitcomu Golden Girls a Bondovského thrilleru. Stát se součástí tohoto příběhu rozhodně stojí za to.“
– Buzzfeed

„Jedinečný a napínavý příběh, jenž je díky šikovnému kolísání mezi humorem a násilím nečekaně působivý. Těmto nebezpečným dámám nelze nefandit.“
– The Washington Post

„Nepředvídatelný a svižný thriller. Vskutku originální ženská eskapáda!“
– Oprah Daily

Kniha vychází v překladu Diany Rykrové 15. září 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Dohazovačka spřízněných duší – L. C. Loigman

Už jako dítě v roce 1910 Sara zná svoje nadání: dokáže lidem nacházet spřízněné duše. Hledání partnerů ale v židovské komunitě považují za svou výsadu muži a dívku ve své profesi neuznávají.
O několik dekád později zdědí Sařina vnučka Abby záznamy o sezdaných párech. Je Abby ochotná obětovat kariéru, aby splnila babiččin slib cizímu člověku?

„Zápletka využívá prvků magického realismu a oplývá detaily plnými života… Podklady, které autorka nasbírala, působí autenticky a vyvolávají výjevy i vůně z minulosti Lower East Side v New Yorku. Kapitoly z dějové linie, jež se odehrává v dávnější minulosti, jsou podmanivé, kapitoly z doby bližší naší současnosti právě tak. Fascinující vyprávění.“
– Jewish Book

„Sledujeme paralelní dějové linie Sary a Abby, které se šarmem a se ctí naplňují svůj osud. V obou liniích navíc najdeme spoustu zajímavých historických faktů.“
– BuzzFeed

Kniha vychází v překladu Zdíka Duška 25. září 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Mystický léčitel: Mozek a jeho zdraví

První ze dvou přelomových knih Anthonyho Williama o našem nejsložitějším orgánu – MOZKU – se do hloubky zabývá tím, proč lidé na celém světě trpí poruchami duševního zdraví a nejrůznějšími symptomy a stavy souvisejícími se špatně fungujícím mozkem.

„Anthony William oplývá darem, který nyní naše rodina poznala. Po letech, kdy lékaři nedokázali diagnostikovat gastrointestinální potíže naší dcery, Anthony problém nejen přesně určil, ale jím doporučené způsoby léčby vedly k jejímu uzdravení. Pro rodiče není nic důležitějšího než zdraví jejich dětí. Jsme vám, Anthony, velice vděční. Děkujeme vám za čas, energii a vedení na cestě, která netrvala přes noc, a za navrácení zdraví dceři a mnoha členům naší rodiny, Anthony.”
— Dwayne “The Rock” Johnson a Lauren Hashianová

„Celerová šťáva se rychle šíří světem. Je úžasné, jak Anthony dokázal navrátit zdraví nespočtu lidí na Zemi.”
— Sylvester Stallone

Kniha vychází v překladu Evy Fukové 27. září 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

 

Mystický léčitel: Mozek a jeho zdraví – Praktický průvodce

UZDRAVTE SVŮJ MOZEK, BUDETE LÉPE A DÉLE ŽÍT!
Druhá kniha ze dvou rozsáhlých titulů Anthonyho Williama na téma nejsložitějšího lidského orgánu – MOZKU – nabízí kromě nového pohledu na jeho výživu a ochranu před škodlivinami i konkrétní postupy a recepty pro okamžitou úlevu v situacích, kdy je mozek vystaven zvláštnímu stresu.

„Anthony William je zde pořád pro moji ženu, aby byla co možná nejzdravější. Vždy mu za to budu děkovat.”
— Adam Sandler, spisovatel, tvůrce filmů, herec, komik

„Nepřestává mě udivovat, jak Anthony rozumí potravinám, jejich vibracím a tomu, jak prospívají tělu. Způsobem, který je srozumitelný všem, vysvětluje potenciální harmonii či disharmonii související s našimi rozhodnutími. Má dar. Prokažte svému tělu laskavost a starejte se o sebe.”
— Pharrell Williams, zpěvák, držitel Grammy a producent

Kniha vychází v překladu Evy Fukové 27. září 2023. Pořídíte ji na eshopu www.grada.cz nebo ve všech dobrých knihkupectvích.

Přečtěte si také:

Březnové novinky z Metafory
Březnové novinky z Metafory

Jaro klepe na dveře a my vám přinášíme přehled našich březnových novinek. Doufáme, že se vám budou líbit! Pěkné čtení…

Číst více
Novinky
Únorové novinky z Metafory
Únorové novinky z Metafory

Únorové knižní novinky z Metafory jsou tady! Co jsme si pro vás v tomto měsíci připravili? To se právě teď…

Číst více
Novinky
Lednové novinky z Metafory
Lednové novinky z Metafory

Lednové knižní novinky z Metafory jsou tady, pohodlně se usaďte a připravte si horký čaj. Příjemné čtení přejeme…    …

Číst více
Novinky