Logo

Život mezi řádky

Amelia chce zůstat nad vodou

Amelia chce zůstat nad vodou

Napsat článek, najít lásku a rozhodnout se, co se životem. To vše za sedm dní!

Ferrari Valentina

Amelii bude za týden třicet a její fotka by ve slovníku pasovala k definici pojmu „absolutní tragéd“. Zatímco si její přátelé budují kariéru, kupují byty a zakládají rodiny, ona bydlí u rodičů ve sklepě, živí ji tři brigády a její přítel na ni kašle. To všechno se má ale brzy změnit. Aspoň tedy, pokud úspěšně zvládne divočinu nejbližších sedmi dní. Více >

Tištěná kniha 212 Kč 249 Kč - 15 %
E-kniha 180 Kč 212 Kč - 15 %
Ikona dárku
Kupte si knihu a získejte dárek - knížku ve stejné hodnotě od nás dostanete zdarma!
O knize Recenze Další informace

O knize

Amelia byla pilnou a zodpovědnou holčičkou, pak pilnou a zodpovědnou puberťačkou a dnes je rozčarovanou, zato pořád pilnou mladou ženou. Za sedm dní jí bude třicet a její nejnovější kratochvílí je sestavování seznamů vlastních neúspěchů. Ten poslední je delší, než by čekala:

  • Bydlí u rodičů ve sklepě,
  • aby se uživila, píše trendové články do hipsterského magazínu,
  • který ale moc neplatí, takže musí taky třikrát denně venčit psa své sousedky…
  • a dělat číšnici v baru plném opilých teenagerů v centru města.
  • Její známí jsou šťastně zadaní, mají rozjetou kariéru, berou si hypotéky a plodí děti, zatímco ona neví, jakým směrem by se měla v životě ubírat.
  • Její přítel je chudý básník, bydlí u své maminky a v dohledné době na tom nehodlá vůbec nic měnit.

Nejlepšími přáteli a rádci v existenciálních otázkách jsou Amélii čtyři důchodci, se kterými se spřátelila při venčení psa – dokážou ji ale jejich svérázné rady navést na správnou cestu?
Aby toho nebylo málo, šéfredaktor hipsterského magazínu, pro který pracuje, se jí rozhodl dát poslední šanci. Má napsat superúspěšný článek na téma 28 800 plastových kachniček, plovoucích v oceánu po námořní katastrofě. Na odevzdání jí dal přesně sedm dní, a tak začíná odpočet:

  • Sedm dní na to, aby Amelia napsala nejvíc cool článek své kariéry a vyhnula se vyhazovu.
  • Sedm dní na to, aby pochopila, jestli je vůbec zamilovaná – a do koho.
  • Sedm dní, aby zjistila, co opravdu v životě chce.

Je lepší se dál topit a máchat kolem sebe rukama jako o život, nebo do toho prostě skočit po hlavě a nechat se unášet proudem?

Náhled knihy

Recenze

Chcete si odpočinout od zaláskovaných příběhů a máte chuť na vyprávění, ve kterém se hlavní hrdinka snaží uspořádat své životní priority, porazit vnitřní démony a ustát nátlaky okolí související s tím, že je ženou v plodném věku? Pak je tato kniha dobrou volbou. Ráda bych zdůraznila, že v této knize je nutné číst i tzv. mezi řádky. Některá důležitá témata jsou spíše naznačena, než podrobně rozebrána. Takže je hlavně na vás, čtenářích, co vše si dokážete odnést. Ale hlavní pointa by vám uniknout neměla: všichni potřebujeme mít v životě něco, co nás vždy udrží nad vodou. Jedině tak můžeme všemi problémy proplout po vzoru gumových kachniček. A teď je ten správný čas pochválit obálku. Pointu totiž vystihuje dokonale.
Celou recenzi si můžete přečíst zde klubknihomolu.cz

Další informace

Tištěná kniha

Formát / stran: 145×205, 200 stran
Datum vydání: 1. 3. 2022
ISBN: 978-80-7625-197-7

E-kniha

Velikost: 1.38 MB | 1.42 MB | 0.68 MB

Novinky