Logo

Život mezi řádky

Cohen Greeneová Cheryl T.

Cohen Greeneová Cheryl T.

Už čtyřicet let pracuje Cheryl Cohen Greeneová jako náhradní, odborným výrazem surogátní, partnerka. To je vlastně sexuální terapeutka, která se svými klienty nejen rozmlouvá, ale patřičné dovednosti s nimi procvičuje v praxi. Současně je učí přijímat vlastní sexualitu a překonávat problémy, které v téhle oblasti mají. Idea náhradního partnerství vznikla v bouřlivých šedesátých letech podnícena tehdy šokujícími knihami lékařského manželského páru, Masterse a Johnsonové.

Cheryl ovšem vyrůstala v úplně jiné rodinné atmosféře, než jaká zavládla později za takzvané sexuální revoluce. Coby katolická dívka z katolické školy prožila dospívání v hrůze z pekla, kam se – podle názoru rodičů a učitelů – měla dostat za své sexuální cítění a erotické aktivity. Snad podle známého přísloví „odříkaného chleba největší krajíc“ se pak ovšem provdala za volnomyšlenkářského bohéma a cestou postupného osvobozování od starých dogmat dospěla až ke kariéře „učitelky“ zdravého a otevřeného sexu.

Devatenáct let působila jako členka kvalifikačního týmu v sanfranciském středisku sexuální informovanosti. V roce 2004 získala v Ústavu pokročilých studií lidské sexuality, rovněž v San Francisku, titul doktorky. V současné době působí jako viceprezidentka IPSA (Mezinárodního sdružení profesionálních náhradních partnerů a partnerek) a byla jednou ze zakladatelek BASA (Sdružení náhradních partnerů a partnerek ze Sanfranciského zálivu). Často přednáší a poskytuje rozhovory celonárodním médiím, byla i hostem populární show Larryho Kinga. Podle jejího životního příběhu byl natočen film s Helen Huntovou v hlavní roli, který na světoznámém Sundance festivalu v roce 2012 získal cenu publika.Její spoluautorka Lorna Garanová žije v oblasti Sanfranciského zálivu, je spisovatelkou a publicistkou na volné noze. Více informací o ní najdete na jejích webových stránkách www.lornagarano.com.

Více informací najdete také na autorčiných stránkách…  Napsali o ní… „Cohen Greeneová otevírá dveře do zákoutí intimního života… Osvícené odhalení neznámého.“ – Kirkus „Nezapomenutelné.“ – New York Times Ke knížce se vyjádřili i herci filmu Sezení: „Kniha Cheryl Cohen Greenové nám dovoluje nahlédnout do zákoutí její práce. Čteme o sexuálním léčení a zároveň léčíme sami sebe. Dejte si darem čtení téhle knížky a uvidíte, co je možné.“ – Helen Hunt „Syrový, statečný, dojemný a – především – neskutečně poctivý příběh.“ – John Hawkes

Zdroj fotografie/downloaded from: www.cherylcohengreene.com


Kniha autora

Intimní život

Intimní život

Zpověď sexuální terapeutky, která místo slovem léčí vlastním tělem...

Novinky