Logo

Život mezi řádky

Girardová Anne

Girardová Anne

Anne Girardová se s psaním v krvi už narodila. Jako dcera známého chicagského novináře planula vždy vášní pro vyprávění příběhů, což předurčilo její celoživotní kariéru.

Svůj první román (přestože žádným oslňujícím dílem ještě nebyl) napsala ve věku čtrnácti let rukou do sešitu a od té doby si už nikdy nepřestala představovat nejrůznější postavy a jejich osudy. A pokud někdy bývá svému milovanému psaní nevěrná, tak jen pro svou druhou největší lásku: čtení. Poté, co na Kalifornské univerzitě získala bakalářský titul v oboru anglická literatura a na Univerzitě v Pepperdine se stala magistrou psychologie, se jí naskytla vzácná příležitost: setkat se se slavným a uznávaným spisovatelem Irvingem Stonem.„Žijte, kde žily vaše postavy, dívejte se na věci, které viděly," poradil začínající autorce. A ona si jeho radu vzala k srdci.

Dvacet let po tomto cenném povzbuzení vydala svůj první opravdový román. Když Anne zrovna necestuje po světě, aby tedy alespoň na chvíli žila tam, kde zanechali stopu její hrdinové, a sbírala materiál pro nové knihy, tráví se svou rodinou čas v jižní Kalifornii. A když už ji nebaví být Anne, píše pod jménem Diane Haeger fantastické historické příběhy.


Kniha autora

Madame Picasso

Madame Picasso

Utajený příběh Evy Gouelové, nezapomenutelné ženy, jež získala srdce jednoho z největších malířů naší doby. On byl malířem století, ona láskou jeho života.

Novinky