Logo

Život mezi řádky

Hillová Susan

Hillová Susan

Susan Hillová se narodila ve Scarborough ve Velké Británii a vystudovala King’s College v Londýně. Se svým manželem, odborníkem na Shakespearovo dílo, Stanleym Wellsem žije v hrabství Gloucestershire. Mají spolu dvě dcery a provozují malé nakladatelství jménem Long Barn Books.Romány a povídky Susan Hillové už získaly Whitbreadovu cenu stejně jako cenu Somerseta Maughama a Johna Llewellyna Rhyse. Dostaly se také na užší seznam uchazečů o Booker Prize.

Strašidelný příběh Žena v černém posloužil rovněž jako předloha pro divadelní hru, která se od roku 1989 hraje v londýnských divadlech. „Skvělý strašidelný příběh, při kterém mrazí v zádech.“- Guardian „Knižních hororů je opravdu málo, tedy těch dobrých. Určitě jste alespoň jednou za svůj život slyšeli jméno Stephen King, který je právem považován za krále hororu. Jenže musím říct, že Susan Hill mu šlape na paty.“ – http://pribehy-emacky.blog.cz/ Hlavní roli právníka Arthura Kippse, ve stejnojmenném filmu, ztvárnil Daniel Radcliffe, známý veřejnosti především jako Harry Potter. Režie se ujal James Watkins (Jezero smrti), novelu pro filmové plátno upravila scenáristka Jane Goldmanová (Hvězdný prach).Film do českých kin od 23. února 2012 přinesla společnost EEAP (www.eeap.cz).

Tato předloha má rovněž svou divadelní podobu, hororový příběh jste mohli zhlédnout v režii Ondřeje Brouska na scéně pražské Komorní Fidlovačky (www.fidlovacka.cz).

Zdroj fotografie/downloaded from: www.susanhill.com 


Knihy autora

Věříte na duchy??? Mrazivý příběh ze staré Anglie... Také stejnojmenný film s Danielem Radcliffem v hlavní roli! Více


Novinky