Logo

Život mezi řádky

Jacq Christian

Jacq Christian

Narodil se v roce 1947. Už ve třinácti letech propadl ve třinácti letech dvěma vášním – starému Egyptu a psaní. S tou druhou začal hned, takže v roce 1965, kdy mu bylo osmnáct let, měl na kontě už osm knih. Aby se mohl plně věnovat i té druhé, vystudoval na Sorbonně egyptologii a archeologii.

Ve svém díle a bádání se zaměřuje především na vládu Ramesse II., ale i ostatním dějinným obdobím starého Egypta. Je zakladatelem Ramessova institutu, který se zabývá fotografickou dokumentací Egypta se zaměřením na vykopávky a památky. Je autorem mnoha populárně naučných publikací a historických románů, v nichž dokáže čtivě spojit fakta s literární fikcí.

Prvního většího úspěchu dosáhl s knihou Egypťan Champollion (1987). V letech 1995–1997 napsal pentalogii o Ramessovi II., která vyšla ve čtyřiceti pěti zemích. Je ale také autorem tetralogie o Wolfgangu Amadeu Mozartovi.Pod pseudonymy Christopher Carter a J. B. Livingston napsal několik detektivních románů. Již přes čtyřicet z jeho knih vyšlo v českém překladu.

Zdroj fotografie/downloaded from: http://christianjacq.co.uk/ 


Kniha autora

Nefertiti: Sluneční stín

Nefertiti: Sluneční stín

Je to více než tři tisíce let a její příběh nepřestává fascinovat. Neuvěřitelný osud nejkrásnější egyptské královny.

Novinky