Logo

Život mezi řádky

Nowak Jenny

Nowak Jenny

Jenny Nowak se narodila v Jihlavě, ve městě stříbrných dolů a gotické slávy. Po skončení studií chvíli pracovala jako módní návrhářka obuvi, ale brzy se ozvala její celoživotní láska ke zvířatum. Takže od rýsovacího prkna rychle zběhla do hřebčína v Napajedlích.

V dalších letech pak následovala pestrá škola života a nejrůznější zaměstnání: dojička krav, dělnice v bažantnici, prodavačka v trafice, uklízečka v nemocnici a krátce po sametové revoluci dokonce zametačka nádvoří Pražského hradu. Nejdelší dobu – celých dvacet let – ale strávila jako chovatelka exotické zvěře napřed v Jihlavské a potom v pražské zoologické zahradě. V té době už se však zajímala i o jiné věci ezoteriku, magii, historii – a začala psát svou první knihu Nemrtvý. Ta se nakonec stala jedním z volných pokračování románové řady spojené postavou rumunského knížete Vlada, známějšího ovšem pod jménem Dracula.

Dračí krev, Trůn pro mrtvého, Krvavé býlí, Vlčí píseň, Rozesmátá smrt…, to jsou názvy příběhů, které staví na hlavu zažitá hororová klišé a nutí čtenáře podívat se na pojmy "dobro" a "zlo" v docela jiném světle. Zájem o podstatu vampyrismu, mýtů a legend, ji ale odvedl daleko od transylvánských hor, až do Egypta. V té době (ve spoluautorství s Katrin Ebrovou) napsala dva romány z období Tutanchamonovy vlády: Smích šakalího boha a Pláč prokletého krále.

Zkušenosti z vlastní magické praxe ji pak přivedly k sepsání zábavného slabikáře pro všechny, kdo si chtějí zařídit lepší život a věří, že nic není nemožné. Vyšel pod názvem Čarodějka po česku.Poslední roky se Jenny věnuje literatuře profesionálně, je častým hostem různých besed, televizních a rozhlasových talk show.Žije v Praze. 


Kniha autora


Novinky