Logo

Život mezi řádky

Thomasová Dana

Thomasová Dana

Dana Thomasová není ve světě módy a stylu žádným nováčkem. Svou novinářskou kariéru zahájila v roce 1988, kdy pro list The Washington Post začala psát do rubriky o módních trendech. V roce 1987 obdržela cenu Ellise Hallera za vynikající výsledky v žurnalistice a v letech 1996–1999 přednášela žurnalistiku na Americké univerzitě v Paříži. Působila také jako editorka deníku Wall Street Journal a mezi lety 1995–2008 jako evropská korespondentka časopisu Newsweek, kde měla opět na starosti módu a kulturu.

V současné době je redaktorkou módního časopisu se stručným názvem T, vydávaným pod The New York Times, a pařížskou dopisovatelkou pro australský Harper's Bazaar. Často přispívá do tak prestižních periodik, jako jsou New York Times Magazine, New Yorker, Harper Bazaar, Vogue, Los Angeles Times nebo londýnské Financial Times, pravidelně píše též pro Architectural Digest a Elle Decor.

Mezi úspěšné autory knih se vyšvihla hned svou prvotinou z roku 2007 nazvanou Deluxe: How Luxury Lost Its Luster – v žebříčku New York Times se ocitla na nejvyšších příčkách. Zábavnou a svěží formou v ní mapuje přepych dřívějšího světa boháčů a aristokratů v porovnání s masovou průmyslovou produkcí dnešní doby.

V únoru 2015 pak vyšla její druhá kniha Bohové a králové, investigativní životopis dvou velikánů britského módního návrhářství, příběh o vzestupu a pádu dvou geniálních tvůrců.Dana Thomasová žije a pracuje v Paříži. Více informací na stránce… 

O její knize Bohové a králové napsali:„Strhující dvojitá biografie…, Thomasová využila ideální příležitosti, aby příběh jejich šílenství osvětlila a rozvedla." – Mail on Sunday „Tato faktografická publikace je současně moderní faustovskou tragédií." – Huffington Post „Móda je pro mě prchavý okamžik." – John Galliano 

Photo by: Michael Roberts / Maconochie Photography 


Kniha autora


Novinky