Logo

Život mezi řádky

Woodová Naomi

Woodová Naomi

Dovolte, abych se představila: Jmenuji se Naomi Woodová, jsem spisovatelka a v současné době bydlím v Anglii, a to přímo v hlavním městě Londýně. Vyrůstala jsem ovšem v Yorkshiru.

Jednoho dne, když mi bylo osm, mi rodiče zničehonic oznámili, že se stěhujeme. A to ne jen nějakých pár mil, ale rovnou do Hongkongu. Nikdy předtím nikdo z nás v Číně ani nikde jinde v Asii nebyl.

V Hongkongu jsme pak přesto strávili deset let, než jsem se přestěhovala zpět do Velké Británie, abych na univerzitě v Cambridge studovala anglickou literaturu. Po krátké epizodě, během níž jsem pracovala pro známé nakladatelství Random House, jsem nastoupila na Východoanglickou univerzitu, kde jsem získala titul MA čili magistr umění v oboru tvůrčí psaní.

V té době vznikl také můj první román The Godless Boys (Bezbožní chlapci), který kromě Británie vyšel ještě v Norsku. A co je úplně nejlepší – dostala jsem nabídku na odkup filmových práv. Takže jsem měla to štěstí, že jsem se s několika úžasnými lidmi mohla pustit do práce na scénáři. Něco víc se o tom dozvíte… snad brzy.

Na Východoanglické univerzitě jsem po skončení studií zůstala jako placený zaměstnanec s titulem doktorky filozofie – a právě tam a v té době se „narodila“ moje Paní Hemingwayová.Práce na téhle knize a pátrání po pramenech mě pak zavedly do Chicaga, Bostonu, na Key West, na Kubu, do Antibes a Paříže… všude tam, kde se příběh Hemingwayových žen odehrává.

Jako takzvaný Writer in Residence, což je vlastně spisovatel s dočasným místem v akademické obci, jsem roku 2012 bádala a pracovala také v The Eccles Centre Britské knihovny a v Kongresové knihovně ve Washingtonu, DC. Paní Hemingwayová vyšla nejen ve Velké Británii, ale i ve Spojených státech, v Maďarsku, Polsku, Rusku, Španělsku a v roce 2014 také v České republice.A co dělám kromě psaní knih? Učím psát jiné – jsem velice hrdá na to, že mohu přednášet tvůrčí psaní na Goldsmithově univerzitě. 


Kniha autora


Novinky