Logo

Život mezi řádky

Nejmenuji se Miriam

Nejmenuji se Miriam

Axelssonová Majgull

Přestala existovat, aby přežila. Románový příběh ženy, která prošla peklem koncentračního tábora. Více >

E-kniha 267 Kč 297 Kč - 10 %
Ikona dárku
Kupte si knihu a získejte dárek - knížku ve stejné hodnotě od nás dostanete zdarma!
O knize Recenze O autorovi Další informace

O knize

Přestala existovat, aby přežila. Románový příběh ženy, která prošla peklem koncentračního tábora.
Od autorky bestselleru DUBNOVÁ ČARODĚJKA
 
Miriam Adolfssonová slaví pětaosmdesáté narozeniny. Když ale dostane darem náramek připomínající práci cikánských stříbrotepců, stane se něco naprosto nečekaného.
„Nejmenuji se Miriam!"" Po tomto ohromujícím prohlášení stará paní otevře stavidla vzpomínek, které pohřbila hluboko v sobě. Není Židovka, jak se všichni včetně její rodiny domnívali. Je Romka. Její pravé jméno zní Malika. Jejího bratra zahubil v Osvětimi doktor Mengele. Aby přežila, oblékla si šaty židovské dívky Miriam, která strašlivou cestu zaplatila životem. Vzala si její identitu. A pak ji čeká transport do Ravensbrücku.

Další nekonečné peklo zimy, hladu, trýznění a nemocí. Vyjít s pravdou ven se však neodváží ani poté, co z něho konečně unikne. I ve Švédsku, kam ji polomrtvou, podvyživenou a nakaženou skvrnitým tyfem po osvobození odvezli, jsou totiž cikáni na okraji společnosti. Uzdraví se. Vdá se. Zůstane. A pro celý svět hraje roli Židovky z dobré rodiny. Ani její manžel nemá o ničem tušení.

Jenže teď už Malika mlčet nemůže.

Náhled knihy

Recenze

Opravdu jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Donutila mě nezapomínat na to, co se událo. A nutí nás vážit si toho co máme. Buďme rádi, že nás nikdo nepronásleduje a nebere nám děti. Netýrá nás hlady ani nemučí. Myslím, že by si měl knihu přečíst každý. Nejedná se samozřejmě o žádnou odpočinkovou literaturu. Přesto si místo ve vašem srdci najde.
Celá recenze na Cteme-s-laskou.blogspot.com

Toto byla opravdu krásně zpracovaná kniha o hodně moc krutém životě jedné cikánské dívky, ale nejen o ní. Obdivuji všechny, kteří si prošly tímto peklem a přesto nezahořkli.
Knihy s touto tématikou se nikdy nečtou lehce, protože máte stále na mysli vše čím si ti lidé procházeli, a že opravdu trpěli... Je jedno jestli je příběh smyšlený, nebo není. Tenkrát tam trpěli skuteční lidé, a na to by se nemělo zapomínat. Je dobře že jsou takovéto knihy, protože díky nim si tu jejich bolest a utrpení stále připomínáme, a nedopustíme, aby se něco podobného opakovalo.
Tato kniha ve mě zanechala hodně rozvířených emocí, ale jsem ráda, že jsem ji četla, a kdybych mohla dám více hvězdiček než jen pět.
Celá recenze na Kniznioaza.blogspot.com

Při čtení budete mít husí kůži, budete plakat, dozvíte se mnoho nového o holocaustu, a jak to bylo dál po vysvobození vězňů. Nezapomenutelný román o nevídané lidské statečnosti, chuti žít a přežít. I za cenu ztráty vlastní identity.
Celá recenze na Hranatesiticko.cz

O autorovi

Axelssonová Majgull

Je švédská prozaička, autorka divadelní hry, původním povoláním novinářka. Od konce šedesátých let minulého století pracuje jako reportérka a jedním z nejpalčivějších témat, kterým se s plným nasazením zabývá, je zneužívání dětí v zemích třetího světa. Obecně lze říci, že autorčina novinářská i románová próza vyrůstá z příběhů utlačovaných, vykořisťovaných a bezmocných. To dosvědčují knihy…

Další knihy autora

Další informace

E-kniha

Velikost: 3.31 MB | 3.31 MB | 1.24 MB

Novinky