Logo

Život mezi řádky

Pletená krajka

Pletená krajka

Lovicková Elizabeth

Kouzlo shetlandské krajky – krása lehčí než vánek. Pletené šály, kloboučky i ponožky. Více >

Tištěná kniha 99 Kč 249 Kč - 60 %
Ikona dárku
Kupte si knihu a získejte dárek - knížku ve stejné hodnotě od nás dostanete zdarma!
O knize O autorovi Další informace

O knize

Vzdušná krása a složitost shetlandské krajky může na první pohled odradit i zkušené pletařky a vzbudit dojem, že tahle rafinovaná nádhera je nad jejich síly. To je ale veliký omyl! Stačí se začíst do naší knížky, plné těch nejkrásnějších vzorů, a nechat se vést podrobnými a srozumitelnými návody. Začínáme od nahození prvního oka a spolehlivě vás povedeme až ke konci poslední řady.

Uvidíte, že na tom nic není a směle se do toho mohou pustit i začátečnice. Pomůže jim nejen kapitola o základních dovednostech a technikách, ale i návody, diagramy a fotografie.

Soubor ok a vzorů používaných speciálně pro tento typ pletené krajky s tradičními shetlandskými motivy nabídne spoustu inspirace a nakonec vás přesvědčí, že nejsou vůbec tak těžké, jak vypadají.

Ve vašem šatníku se zaskví nádherné krajkové šátky, lehýnké šály i prolamované kloboučky a slušet budou jistě i vašim přátelům a dětem.

O autorovi

Lovicková Elizabeth

Elizabeth Lovicková žije a pracuje na Orknejích, na jednom z malých ostrovů jménem Flotta.  Pletením a vymýšlením vzorů se baví odmalička a s oblibou převádí staré tradiční vzory do moderní podoby. Elizabethiny práce jsou k vidění a rady ke čtení na její webové stránce s krásným názvem Severská krajka.

Další informace

Tištěná kniha

Formát / stran: 190×245, 144 stran
Datum vydání: 6. 2. 2015
ISBN: 978-80-7359-442-8

Novinky