Logo

Život mezi řádky

V hlavní roli Adele Astairová

V hlavní roli Adele Astairová

Knight Eliza

Světový úspěch sourozeneckého dua Freda a Adele Astairových se zrodil v den, kdy spolu nastoupili premiérovou cestu do Evropy. Adele na evropských podiích doslova zářila, Londýn ji vítal jako superhvězdu a synové z nejváženějších rodin ji zahrnovali obdivem. Kam tedy zmizela ta oslnivější půlka slavné dvojice? Jak se stalo, že upadla v zapomnění? Více >

Tištěná kniha 382 Kč 449 Kč - 15 %
E-kniha 344 Kč 382 Kč - 10 %
Ikona dárku
Kupte si knihu a získejte dárek - knížku ve stejné hodnotě od nás dostanete zdarma!
O knize Recenze Další informace

O knize

Fred Astaire je jeden z nejslavnějších tanečníků 20. století, jenž spolu se svou partnerkou Ginger Rogers dobyl jeviště a kina po celé Americe. Málo se však ví, že proslulé duo Ginger a Fred mělo svého předchůdce: první taneční partnerkou slavného Freda byla jeho starší sestra Adele. Sourozenci Astairovi (původním jménem Austerlitzovi, rodina si po příchodu do Ameriky změnila jméno) byli dětskou senzací již na počátku století a kritikové tehdy dokonce považovali o tři roky starší Adele za tu talentovanější a zářivější polovinu sourozeneckého dua. 

Jejich světový úspěch se zrodil v den, kdy společně nastoupili premiérovou cestu do Evropy, jež jim od základů změnila život. Především Adele na evropských podiích zářila a Londýn ji přivítal jako superhvězdu. U nohou jí klečeli synové z nejváženějších aristokratických rodin včetně samotného následníka, ovšem Adele měla – na rozdíl od cílevědomého bratra – o svém životě jinou představu. 

Adelin příběh dokresluje její fiktivní přítelkyně Violet, mladá tanečnice pocházející z nuzných poměrů, jež se stůj co stůj snaží uspět ve velkém světě prken, jež znamenají svět. A dosažení svých cílů je ochotná obětovat takřka vše. 

Plastický příběh Adelina života se v rychlém tempu odvíjí na pozadí převratných historických událostí. Jak ve velkém, celosvětovém měřítku, tak i v drobných detailech týkajících se postavy Adele se autorka důsledně přidržuje faktů a už od první stránky nás vtáhne do atraktivního, ale mnohdy i drsného světa profesionálních tanečníků.

Vychází v překladu Hany Sichingerové.

Recenze

Autorka odlupuje blyštivou slupku Adelina skutečného života a současně poukazuje na dravost, s níž se každý, kdo neohroženě jde za svým snem, musí rvát o místo na slunci. Důkladné studium historických faktů poskytlo Elize Knight možnost jít až do diamantově vybroušených detailů, jež uchvátí každého čtenáře. 
Madeline Martin, autorka mezinárodních bestsellerů New York Times
 
Tak jako publikum kdysi zahrnovalo Adele Astairovou ovacemi, podobné ocenění za tuto knihu zaslouží i Eliza Knightová. Nechápu, jak je možné, že jsem o téhle neuvěřitelné ženě nikdy neslyšela! Konečně a po právu se dostává pozornosti i této – mimořádně talentované, přesto méně proslulé – polovině sourozeneckého dua. Bravo! 
Natasha Lesterová, autorka bestselleru Pařížská švadlena
 
Pečlivé studium, nádherný styl. Pohled do zákulisí světa žen, které v první polovině minulého století oslňovaly publikum. V románu plném lásky, bolesti, vzdoru i přátelství si Eliza Knight si pokládá věčnou otázku, zda žena skutečně může mít všechno.
Jillian Cantor, autorka bestselleru Malý velký Gatsby

Další informace

Tištěná kniha

Formát / stran: 124×200, 368 stran
Datum vydání: 3. 8. 2023
ISBN: 978-80-7625-278-3

E-kniha

Velikost: 13.59 MB | 13.59 MB | 0.73 MB

Novinky