Logo

Život mezi řádky

DeBartolo Tiffanie

Tiffanie DeBartolo se narodila 27. listopadu 1970 v Youngstownu v Ohiu.
  
Tiffanie je americká spisovatelka, scenáristka, režisérka a spoluzakladatelka nezávislého nahrávacího studia Bright Antenna.
Studia zahájila na dívčí střední škole Villa Maria, odkud pokračovala na Kalifornskou univerzitu v Berkeley, kde vystudovala filozofii. A přestěhovala se do Los Angeles. Předtím bydlela v New Yorku a v Boulderu ve státě Colorado, nyní žije v San Francisku. 
Známý autor bestsellerů Sidney Sheldon o ní prohlásil: „Má svérázné postavy zasazené v příběhu, který se řítí jako rychlovlak."
  
Před začátkem své spisovatelské kariéry napsala Tiffanie deBartolo tři scénáře. Film Sen pro nespavce (Dream for an Insomniac), který podle jednoho z nich vznikl, si také sama režírovala a v hlavní roli se v něm objevila populární herečka Jennifer Aniston. 

Kromě románu Hledám přítelkyni pro konec světa (v originále God-Shaped Hole, v prvním vydání vyšlo pod názvem Díra v duši) vydala neméně zajímavý příběh Jak zabít rockovou hvězdu (How to Kill a Rock Star).


Články o autorovi


Kniha autora

Hledám přítelkyni pro konec světa

Hledám přítelkyni pro konec světa

Ne, tohle rozhodně není dojemný slaďák, přestože se v něm od začátku do konce hovoří o lásce. Je to příběh o nekonvenčních mladých lidech, jehož hrdinové mluví tak, že by na kurzech společenské konverzace příliš neuspěli.

Novinky