Logo

Život mezi řádky

Marek Vlastimil

Marek Vlastimil

Zenový buddhista narozený 23. srpna 1946, je kromě toho i publicistou, lektorem, spisovatelem, duchovním učitelem a alternativním hudebníkem.

Jako muzikant působil v několika kapelách a byl členem známé Jazzové sekce. Což se komunistickému režimu vůbec nelíbilo, takže mu to dával patřičně znát. V srpnu 1986 se přičiněním StB ocitl dokonce ve vazební věznici, a to za „zločin" spočívající v záměru uspořádat mírový koncert na gongy.

Později byl odsouzen pod oblíbenou záminkou „poškozování zájmů republiky v cizině", ale ihned v roce 1990 se dočkal plné rehabilitace. Za totality, kdy samozřejmě nemohl oficiálně publikovat, šířil svoje texty v samizdatu. Pro potěchu svou a svých přátel vydával třeba Markonoviny.

Po roce 1989 publikoval v různých časopisech a novinách, jako jsou například Gemma, Regenerace, Revue Prostor, Moje psychologie, Meduňka.Od roku 1997 publikuje pravidelně na internetu. Mezi lety 2006 a 2008 uveřejnil několik set článků na blogu časopisu Respekt.

Kvůli přílišné benevolentnosti k agresivním komentářům tzv. internetových trollů pak přesunul svůj blog na adresu blog.baraka.cz. Zde se s jeho názory a tvorbou můžete setkávat dodnes. Ovšem nejen internetem živ jest člověk, a tak má Vlastimil Marek na kontě už i hezkou řádku vytištěných knih. Jmenujme alespoň některé: Český zen, Tajné dějiny hudby – zvuk a ticho jako stav vědomí, Nová doba porodní – přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilí, Meditace: cesta ke štěstí a zdraví – návod na použití člověka.

Zdroj fotografie: převzato z autorova blogu


Kniha autora

Zen pro každého

Zen pro každého

Meditace je Cesta. Vede ke zdraví, veselé mysli a vnitřnímu klidu. Vydejme se po ní. Meditujete? Že ne? Ale to byste měli. Vstoupit do kláštera, opatřit si mnišské roucho a žít z misky rýže denně kvůli tomu ale rozhodně nemusíte. Stačí, když si uděláte pořádek v hlavě, a začnete používat vlastní mozek jinak než dosud.

Novinky