Logo

Život mezi řádky

Morton Carson

Morton Carson

Carson Morton se narodil v Londýně, ale na počest svého otce narozeného v Dublinu nedávno přijal dvojí občanství: irské a americké. To proto, že už ve svých jedenácti letech se s rodinou přestěhoval do USA. Tam vystudoval střední a vysokou školu a nakonec se usadil v městečku proslaveném hudbou, ve Woodstocku.

Sám se také mnoho let živil jako profesionální hudebník. Se svou skupinou Razmataz vydal album a hrál společně s lidmi, jako jsou Billy Preston nebo John Hall, nynější kongresman státu New York.Literární dráhu zahájil jako dramatik a mnoho jeho děl bylo realizováno zejména v Evropě.

Poté přešel k neméně úspěšnému povolání scenáristy zastoupeného uměleckou agenturou v Los Angeles a svou první cenu za scénář k filmu Finder’s Keepers si odnesl v roce 1998. Je vášnivým jachtařem a kajakářem a často ho zastihnete na některém z velkých jezer Nashvillu. Tam také v současnosti žije, se svými třemi syny, a kromě psaní se podílí na místní scéně keltské hudby. Kdo by navštívil proslavené Bluebird Café, mohl by ho tam zastihnout hrát naživo. Vynikající román o ukradené Moně Lise je jeho prvotinou, ale všichni, kdo si jej už stihli oblíbit, doufají, že nebude současně posledním.

Photo by Jill Spence


Kniha autora

Mona Lisa

Mona Lisa

Beletrizovaná výpověď o SKUTEČNÉ KRÁDEŽI NEJSLAVNĚJŠÍHO OBRAZU Z LOUVRU...

Novinky