Logo

Život mezi řádky

Ritchieová Maggie

Ritchieová Maggie

Pracuje jako novinářka a se svou rodinou žije ve Skotsku. S vyznamenáním ukončila studium kreativního psaní na Glasgowské univerzitě. Během své kariéry psala pro celou řadu významných listů, jako jsou Daily Mail, Guardian, Times, Sunday Times, Herald nebo Record.

Za román Pařížský polibek získala cenu literární agentury Curtise Browna a její kniha byla zařazena do užšího výběru do soutěže o cenu Sceptre Prize pro začínající autory a do soutěže Mslexia Novel Competition. Inspiraci pro tento svůj nejnovější román nalezla v Paříži, kde byla na svatební cestě a kde se také poprvé setkala s dílem geniálního sochaře Augusta Rodina.

O její knize napsali:„Maggie Ritchieová nahlíží do pařížského uměleckého světa přelomu 19. a 20. století, kde vášnivé a talentované ženy musejí bojovat s řadou předsudků a těžkostí. Barvitý příběh, od kterého se čtenář stěží dokáže odtrhnout." – čtenářka Sara Sheridanová "Jedna z nejzajímavějších a nejvýraznějších knih, jaké jsem v poslední době četla, zachycuje barvitě svody i dekadenci pařížského uměleckého světa na sklonku 19. století. Přesvědčivý styl se snoubí s autorčiným smyslem pro precizní zachycení detailů místa a času.

Výjimečný příběh zavede čtenáře do cizokrajného světa, do něhož se úctyhodná a počestná žena může vydat jen na vlastní nebezpečí." – čtenářka Jane MacKenziová "Jessiin příběh – příběh ženy-umělkyně, která žila a tvořila v Paříži v osmdesátých letech 19. století ¬– mi naprosto učaroval. Je úchvatný." – čtenářka Carmen Reidová "Román skvěle zachycuje atmosféru pařížské umělecké scény konce 19. století. Je to strhující příběh lásky, přátelství a zrady." – čtenářka Laura Marneyová 

Photo by Mark Anderson


Kniha autora

Pařížský polibek

Pařížský polibek

Příběh sochařek z ateliéru Augusta Rodina: Camille Claudelové a Jessie Lipscombové. Umění, láska, vášeň a zrada.

Novinky