Logo

Život mezi řádky

Pařížský polibek

Pařížský polibek

Ritchieová Maggie

Příběh sochařek z ateliéru Augusta Rodina: Camille Claudelové a Jessie Lipscombové. Umění, láska, vášeň a zrada. Více >

Je nám líto, ale tato kniha je bohužel vyprodaná
O knize Recenze O autorovi Další informace

O knize

BELETRIZOVANÝ ŽIVOTOPIS  
Příběh sochařek z ateliéru Augusta Rodina: Camille Claudelové a Jessie Lipscombové. Umění, láska, vášeň a zrada.
 
Bohémská Paříž konce 19. století… Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost, v té době naprosto nevídaná.

Záhy poznala novou přítelkyni Camille Claudelovou, která s ní studuje v mistrově ateliéru. Spolu se vášnivě vrhly do zkoumání pařížského polosvěta. Průvodci jim byli nekonvenční umělci jako Toulouse-Lautrec, malířka a modelka Suzanne Valadon, lesbická malířka Rosa Bonheurová či Camillin bratr, básník a dramatik Paul Claudel.

Jessie se stává svědkem vzestupu a pádu skvělé Camille. Ta se během let etablovala jako vynikající sochařka, jejíž dílo se objevilo i na pařížském Salonu. Rozhodně se nevyhřívala na slunci odraženém od Rodina, propadla však zoufalé lásce ke svému učiteli. Jessie sama byla rozpolcena mezi povinností ke svému anglickému snoubenci a pokušením, které představoval svůdný umělecký kolega.
 
Vztah Camille a Augusta trval mnoho let, jenže sochař odmítal kvůli milence opustit svou životní partnerku. Do hry vstupily žárlivost, zrada a paranoia. Ztýraná duše a dávné tajemství přivedly Camille až do ústavu choromyslných, kde nakonec prožila třicet let života.

Náhled knihy

Recenze

Děj není sentimentální, je to kniha vzpomínek na období, kdy ženy byly v područí mužů, a pokud chtěly dělat to, co oni, byly za to často trestány společností. Bylo těžké se prosadit jako umělkyně, žena byla stále považována za tu, co se má starat o domácnost a děti. V Pařížském polibku ale můžeme vidět, že se ženy z tohoto stereotypu vymaňovaly, často velmi úspěšně.
Celá recenze na Vaseliteratura.cz

Tuhle knížku bych chtěla vynášet do nebes, je nádherná, krásně charakterově prokreslená, zachycuje překrásné volné období v pařížské historii, píše o velkých umělcích, ale z pohledu obyčejných lidí. Jedním slovem – doporučuji. Autorce se skutečně povedlo skloubit životopisné reálie, romantický příběh, velké rodinné drama a lásku, která přežívá po celý život.
Celá recenze na Cbdb.cz

Hned několik milostných trojúhelníků na pozadí překrásné Paříže konce 19. století, úvahy nad správností rozsudků nad lidmi, kteří skončili za mřížemi psychiatrických nemocnic, velké zrady i odpuštění, lidská přitažlivost napříč pohlavími či mladistvá naivita proti intrikám vyzrálých, to vše a ještě víc vám nabízí nová kniha se smyslným názvem Pařížský polibek.
Celá recenze na Spetlikova.blog.idnes.cz

Pokud máte chuť ponořit se do světa romantiky, intrik a umění, Pařížský polibek splní vaše očekávání. Budete s autorkou tvořit gigantická díla a pronikat do duší prazvláštním umělcům. Budete žít jejich životy a prožívat selhání, ale i chvíle radosti a výjimečnosti. Knihu hodnotím velice kladně, jak po stránce obsahové i umělecké.
Celá recenze na Cteme-s-laskou.blogspot.com

O autorovi

Ritchieová Maggie

Pracuje jako novinářka a se svou rodinou žije ve Skotsku. S vyznamenáním ukončila studium kreativního psaní na Glasgowské univerzitě. Během své kariéry psala pro celou řadu významných listů, jako jsou Daily Mail, Guardian, Times, Sunday Times, Herald nebo Record. Za román Pařížský polibek získala cenu literární agentury Curtise Browna a její kniha byla zařazena do…

Další informace

E-kniha

Velikost: 1.77 MB

Novinky