Logo

Život mezi řádky

Waites Martyn

Waites Martyn

Martyn Waites narozený v Newcastle upon Tyne, se po skončení školy rozhodně nenudil a pracoval v mnoha profesích (podle svých vlastních slov proto, aby si opatřil pestřejší životopis).

Na trhu v přístavišti prodával kožené kabáty, v hospodě naléval coby barman, dal dohromady komediální představení, byl kulisákem a učil bývalé dospívající delikventy umění improvizačního dramatu. Právě tato práce ho inspirovala k nástupu do dramatické školy v Birminghamu, z níž o tři roky později vyšel jako profesionální herec. Nejdříve se věnoval jen divadlu, ale později přišla práce i v televizi, v nízkorozpočtových filmech a spoustě reklam, např. na pivo, cider, cereálie, firmu Marks & Spencer a další věci.

Za nejúžasnější televizní zážitek pokládá roli ve filmu Nová dobrodružství Robina Hooda, který se pro TV Warner Brothers natáčel v Americe. Ovšem celou tu dobu, kdy se tomuto všemu věnoval, vykládal lidem, že vlastně touží být spisovatelem a napsat román. „Nikdy jsem pro to sice nic neudělal," vypráví, „ale ta myšlenka tam byla. Zplodil jsem pár příšerných her, které nikdy neuvidí denní světlo, ale knihu žádnou. Tak jsem vyzkoušel povídku. A ještě jednu. A ještě. Ty pak začaly být stále delší. Usoudil jsem, že jsem připraven napsat román." O tom, že měl pravdu, svědčí pak samozřejmě to, že od té doby vydal už desítku vynikajících románů, zejména drsných detektivek po vzoru klasické staré školy.

Zajímavostí je, že Martyn Waites píše také pod pseudonymem jako Tania Carver. „Napětím přestanete dýchat a naskočí vám husí kůže." – Guardian 
 


Kniha autora

Žena v černém: Anděl smrti

Žena v černém: Anděl smrti

Na Londýn prší bomby, ale ve starém domě číhá daleko větší nebezpečí. Volné pokračování slavného duchařského bestselleru Susan Hillové, Žena v černém.

Novinky