Logo

Život mezi řádky

Žena v černém: Anděl smrti

Žena v černém: Anděl smrti

Waites Martyn

Na Londýn prší bomby, ale ve starém domě číhá daleko větší nebezpečí. Volné pokračování slavného duchařského bestselleru Susan Hillové, Žena v černém. Více >

Je nám líto, ale tato kniha je bohužel vyprodaná
O knize Recenze O autorovi Další informace

O knize

Je podzim 1940, zuří druhá světová válka a na města Velké Británie dopadají německé bomby. Domy se hroutí, lidé umírají… Rodiče se loučí s dětmi a posílají je z Londýna na venkov, kde by pro ně mělo být bezpečněji. Skupinka školáků doprovázená dvěma učitelkami je ubytována ve starém, osamělém, zchátralém domě poblíž nevlídného močálu. Cesta k němu vede po přílivem zaplavované hrázi s podivným jménem Devět životů. Měli by tu být sami, ale brzy se ukáže, že tady na ně někdo – nebo něco? – čeká. Tajemné náznaky záhy přerostou ve smrtelné nebezpečí. „Kdykoliv ji někdo spatří, zemře dítě,““ tvrdí venkovský stařec, který však není zdaleka tak pomatený, jak se zdá. Jaká děsivá síla číhá v Domě u Úhořího močálu, aby si vzala to, po čem už nekonečná léta touží? Chystá se rovněž filmové zpracování tohoto příběhu, v režii Toma Harpera. Hlavních rolí se ujali Helen McCrory (Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a relikvie smrti, Skyfall) či Jeremy Irvine (Válečný kůň, Koleje osudu, Nadějné vyhlídky). Scénárista Jon Croker má na kontě první Ženu v černém či několik dílů Harryho Pottera. Premiéra 12. února 2015. Kniha je volným pokračováním proslulého duchařského románu Susan Hillové Žena v černém, který v podobě divadelní hry vyprodává hlediště na celém světě už od roku 1989. Stejnojmenný film s Danielem „Harrym Potterem“ Radcliffem v hlavní roli měl premiéru v roce 2012 a stal se největším kasovním trhákem mezi britskými horory. Příběh mladého právníka Arthura Kippse, který se vydá vypořádat pozůstalost zesnulé paní Drablowové, jediné obyvatelky Domu u Úhořího močálu, aniž by tušil, jaké tragické tajemství za zavřenými okenicemi se skrývá, je fascinující, sepsaný podle nejlepších tradic anglického duchařského románu. Plíživý pocit nejistoty, neochota místních prozradit cokoliv o podivné vychrtlé postavě v černém a narůstající napětí, dělají z tohoto románu čtení, které se jen málokdo odváží zvolit za tmy a o samotě.

Recenze

Anděl smrti je důstojným pokračovatelem veleúspěšného hororu Žena v černém a rozhodně ho mohu všem jeho příznivcům doporučit. Ani chviličku se nebudete nudit. Přidávám pouze varování, že nejspíše utratíte více za elektřinu. Po jeho přečtení jen tak neusnete.
Celá recenze na Informuji.cz

Knihu jsem četla doslova jedním dechem, protože číst ji o půlnoci se nevyplácelo, nicméně se mi po dějové stránce neuvěřitelně líbila. Byla jsem z ní nadšená a přesto i šíleně vyděšená, takže kdo chce knize dát šanci, připravte se na pár bezesných nocí, pokud horory špatně snášíte. Za sebe knihu rozhodně doporučuji.
Celá recenze na Milennesworld.blog.cz

O autorovi

Waites Martyn

Martyn Waites narozený v Newcastle upon Tyne, se po skončení školy rozhodně nenudil a pracoval v mnoha profesích (podle svých vlastních slov proto, aby si opatřil pestřejší životopis). Na trhu v přístavišti prodával kožené kabáty, v hospodě naléval coby barman, dal dohromady komediální představení, byl kulisákem a učil bývalé dospívající delikventy umění improvizačního dramatu. Právě tato…

Další informace

Tištěná kniha

Formát / stran: 129×206, 216 stran
Datum vydání: 16. 6. 2014
ISBN: 978-80-7359-412-1

E-kniha

Formát: ePUB | PDF | Kindle (Mobi)
Velikost: 1.05 MB | 2.0 MB | 0.41 MB
Druh ochrany: Socialní ochrana

Novinky