Logo

Život mezi řádky

Metafora na Světě knihy

7.6.2022

Jak jste se již mohli dozvědět z příspěvků zde na webu nebo na našich sociálních sítích, nejenže na letošním ročníku festivalu Svět knihy, který začíná už 9. června (tedy tento čtvrtek), nebudeme chybět, ale navíc jsme pro vás přichystali program, jenž si prostě nemůžete nechat ujít. Své knihy totiž do Prahy přijedou naživo představit hned dvě populární spisovatelky, jejichž tituly vám přinášíme – královna islandské krimi Yrsa Sigurðardóttir a autorka strhující rodinné ságy Sicilští lvi Stefania Auci. Pojďme si podrobněji představit, na co se můžete těšit.

Kde nás najdete?

Knihy od Metafory budou po celou dobu festivalu k dostání na velkém stánku nakladatelského domu Grada (HA205) v hale A (za Průmyslovým palácem) a přítomen vždy bude i někdo z naší redakce, kdo vám o nich rád poví a pomůže s výběrem. Všechny tituly také pořídíte s 20% slevou. (O tu mimochodem nepřijdete ani v případě, že na Svět knihy přijet neplánujete. Stačí po dobu veletrhu do objednávky na Grada.cz zadat heslo „HA205“.) A nyní už k samotnému programu.

Pátek 10. června

14:00, stánek Grada – autogramiáda Yrsy Sigurðardóttir

Sobota 11. června

12:00, ateliér Evropa – diskuzní panel Yrsy Sigurðardóttir s její kamarádkou, dánskou autorkou krimi Sarou Blædel o jejich tvorbě a zkušenostech

15:00, stánek Italského kulturního institutu (HB201) – debata a autogramiáda Stefanie Auci s autorkou románu Vlak pro děti Violou Ardone

Neděle 12. června

13:00, literární sál – setkání s autorkou Sicilských lvů Stefanií Auci a jejich překladatelkou Alicí Flemrovou

14:00, stánek Grada – autogramiáda Stefanie Auci

Jak vidíte, rozhodně se najde dostatek důvodů, proč byste se Světa knihy měli zúčastnit – a to jsme nezmínili další hromadu akcí a setkání s autory, jež chystají kolegové ze zbylých redakcí. Jejich kompletní seznam najdete zde. Těšíme se na vás!

Přečtěte si také:

Svět knihy v obrazech
Svět knihy v obrazech

Svět knihy je za námi a my doufáme, že jste si ho náležitě užili. Pojďte si připomenout akce našich autorek.

Číst více
Tipy z redakce
Ukázka z románu Alex, léto a já
Alex, léto a já

Přečtěte si ukázku z nového prázdninového románu od bestsellerové autorky úspěšné knihy Letní sázka Emily Henryové.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Tipy z redakce
Ukázka z thrilleru Iluze
Iluze

Nepovedený trik, nebo úkladná vražda? Přečtěte si ukázku z nového thrilleru Camilly Läckberg a Henrika Fexeuse Iluze.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Tipy z redakce