Logo

Život mezi řádky

Svět knihy v obrazech

14.6.2022

Svět knihy jako každý rok utekl rychleji, než bychom čekali. Tak už to ale s oblíbeným festivalem všech knihomolů chodí – zvlášť, pokud patříte k vystavovatelům a celý víkend se nezastavíte. Nakonec je ale člověk vždy plný dojmů, nadšený s debat se čtenáři a plný uspokojení, když se rozhodnou koupit si knihu, kterou jste jim doporučili (a pravda, taky trochy stresu, zda se jim opravdu bude líbit). Letos pro nás vše navíc bylo o to zajímavější, že všechny redakce nakladatelského domu Grada operovaly z jednoho obřího stánku, kde měla každá své oddělení. Nejvíc vzrušující část ale byla, že se nám podařilo dohodnout návštěvu hned dvou zahraničních spisovatelek – královny severské krimi Yrsy Sigurðardóttir a autorky italské rodinné ságy Sicilští lvi Stefanie Auci. Jak to všechno probíhalo si můžete prohlédnout na fotkách.

Takhle vám na stánku Grady pomáhaly s výběrem z naší široké nabídky redaktorky Metafory Háňa a Katka.

Autorka série islandských detektivek Freyja & Huldar Yrsa Sigurðardóttir, která přiletěla do Prahy ve čtvrtek večer, si následující den musela přivstat. Čekal ji totiž společný rozhovor s její kamarádkou, dánskou autorkou Sarou Blædel v pořadu Snídaně s Novou.

Yrsa a Sara Blædel ve Snídani s Novou.

Následoval ještě rozhovor pro Blesk, a pak už nastal čas přesunout se na Výstaviště a potěšit čtenáře podpisem.

Podobný program měla i autorka aktuální novinky Lvi na výsluní Stefania Auci. Tu vedle známého deníku vyzpovídal i server iLiteratura.cz.

Stefania Auci při rozhovoru pro Blesk.

 

Stefanii jste na Světě knihy mohli vidět už v sobotu na stánku Italského kulturního institutu, kde vystoupila se svojí krajanskou Violou Ardone. Naše akce ale proběhly až v neděli – nejprve debata autorky s překladatelkou Sicilských lvů Alicí Flemrovou, následně, poté co se obě dámy přesunuly z literární sálu na stánek Grady, autogramiáda.

Doufáme, že jste si letošní ročník populárního festivalu užili stejně jako my a že jste si z něj odnesli nejen spoustu příjemných zážitků, ale také pěkného čtení (samozřejmě hlavně toho našeho). Těšíme se na vás zase za rok!

Foto: Michaela Merglová.

 

Přečtěte si také:

Metafora na Světě knihy
Metafora na Světě knihy

Letošní Svět knihy se blíží a my u toho nebudeme chybět. Projděte si náš program, v němž nechybí setkání s…

Číst více
Tipy z redakce
Ukázka z románu Alex, léto a já
Alex, léto a já

Přečtěte si ukázku z nového prázdninového románu od bestsellerové autorky úspěšné knihy Letní sázka Emily Henryové.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Tipy z redakce
Ukázka z thrilleru Iluze
Iluze

Nepovedený trik, nebo úkladná vražda? Přečtěte si ukázku z nového thrilleru Camilly Läckberg a Henrika Fexeuse Iluze.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Tipy z redakce