Logo

Život mezi řádky

Pařížská manželka

Pařížská manželka

McLainová Paula

Jmenovala se Hadley, její muž Ernest. Příjmení: HEMINGWAY Více >

Je nám líto, ale tato kniha je bohužel vyprodaná
O knize Recenze O autorovi Další informace

O knize

Jmenovala se Hadley, její muž Ernest. Příjmení: HEMINGWAY
Divoké a fascinující… romantické a tragické… láska a nenávist… absintem nasáklé noci a největší ikony Města světel…
 
Autorka se do Hadley přímo vtělila a převyprávěla příběh vášně svými ústy… Dychtivost počínající lásky, proplétání citů a vztahů i bolest nečekaného, leč nevyhnutelného rozchodu, to všechno se vine příběhem manželství Hadley Richardsonové s Ernestem Hemingwayem. Na počátku je to jen mladík se sžíravou touhou uchopit mnohotvárnost světa a přetavit ji do slov, trpící děsivými nočními můrami z války a mučivou nejistotou. Poválečná Paříž je uvítá svými kavárničkami, uměleckými salony a nekonečnými večírky.

Ernestovo ego trpí nedostatkem uznání, ale přesto hltá život naplno, fascinován jím stejně jako smrtí – na stránkách svých děl i v krvavé býčí aréně, kam se vrací, i když už se mu všechno hroutí pod rukama. Jejich divoká, bytostná láska jako by strávila sama sebe a dospěla k hořkému, přesto však osvobozujícímu konci…

„Přeji si, abych byl zemřel dřív, než jsem miloval někoho jiného než ji,“ napsal Hemingway o své Hadley. Stejná hořkosladká touha prostupuje i románem.

Recenze

Pařížská manželka je silným příběhem o lásce, ctižádosti a zradě dvou mladých lidí na pozadí pozoruhodné doby a místa. Autorka napsala srdceryvný příběh poskytující velký čtenářský zážitek.
Celá recenze na Libri-a-ja.blogspot.com

O autorovi

McLainová Paula

Paula McLainová se narodila v roce 1965 ve Fresnu v Kalifornii. Vůbec to ale neměla v životě lehké. Matka rodinu opustila, když jí byly pouhé čtyři roky, zatímco její otec pobýval opakovaně ve vězení. Paula a její sestry (jedna starší a jedna mladší), tak v následujících čtrnácti letech střídavě trávily život pro změnu v nejrůznějších…

Další informace

Tištěná kniha

Formát / stran: 129×206, 368 stran
Datum vydání: 22. 11. 2011
ISBN: 978-80-7359-311-7

Novinky